USB aracılığıyla Andorid Telefonun sesini PC'ye iletmek

UltraPilot

Kilopat
Daha fazla  
USB C üzerinden kulaklık veya harici DAC bağladığınızda telefon otomatik olarak ses verici konuma geçiyor ve kablolu USB kulaklığınızdan, cihazınızda dönen sesleri dinleyebiliyorsunuz. Benim yapmak istediğim, Telefonu (Windows) bilgisayara bağladığımda aynı şekilde canlı ses aktarımı yapması ve gelen (kayıpsız) veriyi (sesi) bilgisayarda dinleyebilmek. Bunun bir yolu var mıdır?

TeamViewer ile deneyebilirsin. Ben uzaktan PC erişim ile bilgisayardaki sesi telefondan dinleyebiliyordum. Bilgisayardan da telefon kontrol edebilebiilir. Quicksupport adlı uygulamayı telefona indirip bir dene istersen.

TeamViewer ile deneyebilirsin. Ben uzaktan PC erişim ile bilgisayardaki sesi telefondan dinleyebiliyordum. Bilgisayardan da telefon kontrol edebilebiilir. Quicksupport adlı uygulamayı telefona indirip bir dene istersen.
önerilerin için teşekkür ederim. Bluettoth üzerinden 3. parti bir ygulamayla yapabildim ancak veri aktarımında kalite kaybı oluyor, ilginçtir Samsung DEX gibi kablolu/ wifi çözümleri denedim ancak kalite kaybı daha fazla oldu. Kod girerek mümkün olabilir USB girişlerinden birini ses alıcı yapmak, biraz daha araştırıp denemeler yapacağım.

önerilerin için teşekkür ederim. Bluettoth üzerinden 3. parti bir ygulamayla yapabildim ancak veri aktarımında kalite kaybı oluyor, ilginçtir Samsung DEX gibi kablolu/ wifi çözümleri denedim ancak kalite kaybı daha fazla oldu. Kod girerek mümkün olabilir USB girişlerinden birini ses alıcı yapmak, biraz daha araştırıp denemeler yapacağım.
Çözüm bulduysanız lütfen buraya da yazınki başkalarıda faydalanabilsin.
https://www.hepsiburada.com/anunnak...MInK_228XZ8gIVYyF7Ch3w5ANLEAAYASAAEgIz6vD_BwE
Bunun gibi ürünlerde var. Bluetooth u olmayan tv için kullanabiliyor. Veya tam tersi olarak normal bluettoh olarak çalışabiliyor.Ama çalışır mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Çözüm bulduysanız lütfen buraya da yazınki başkalarıda faydalanabilsin.
https://www.hepsiburada.com/anunnak...MInK_228XZ8gIVYyF7Ch3w5ANLEAAYASAAEgIz6vD_BwE
Bunun gibi ürünlerde var. Bluetooth u olmayan tv için kullanabiliyor. Veya tam tersi olarak normal bluettoh olarak çalışabiliyor.Ama çalışır mı bilmiyorum.
Çözüm bulursam yazacağım. Şu anki bilgisayarımda Bluetooth 5 yok; 4.2 var. Keşfettiğimde bir rehber başlığı da açabilirim buraya. Cihazlar birbirleriyle protokoller aracılığıyla iletişiyorlar. Bilgisayarımda USB girişlerinden birini (telefonumu bağladığım) UPnP/ audio renderer olarak tanıtmam lazım ki dijital olarak veriyi bana versin. Bluetooth, chromecast gibi çözümler ciddi kalite kaybı yaşatıyorlar ki görüntüyü geçtim, seste bile.
@Recep Baltaş, bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?
'VoiceMeter' isimli uygulama, tek bilgisayardan çoklu ses aygıtına çıkış verebiliyormuş, buna dahi rastladım ancak Android cihazın sesini PC'ye kayıpsız aktarmanın yolunu bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı