USB Aygıtı Harici Adaptör ile Besleme

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bildiğimiz gibi USB kablosu en fazla 5 metre çalışıyor, fazlası sapıtıyor. USB Extender kullanmak bir işe yaramıyor. Elimde bir Wireles var ve ben de bu aygıtı 20 metre uzaklıkta çalıştırmaya çalışıyorum. Bunun için USB kablosunun içini açıp, kırmızı ve siyah kabloyu adaptörün 20 metrelik kablosuna bağlıyorum. Dört sorum var;
  • Adaptörün 5V, 1A çıkışlı olması bir sıkıntı çıkarır mı?
  • Daha önce elektrikçiye gidip adaptörün kablosunu 20 metre uzattırdım, bu sıkıntı çıkarır mı?
  • PC'ye herhangi bir zarar gelir mi?
  • Wireless bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamadıysam, elinizde USB girişli bir Wi-Fi adaptör var. Bu cihazı uzun bir USB kablo ile besleyemiyorsunuz çünkü hat uzadıkça gerilim düşüşü fazla oluyor. Akım da düşük olduğu için cihaz tolere edemiyor ve çalışmıyor. Siz bu cihazı ek bir adaptör ile besleyerek sorunu çözmek istiyorsunuz.

Hata varsa düzeltin lütfen. Şartları tamamen anlayıp, doğru bir şekilde yönlendirmek istiyorum.

Yanlış anlamadıysam, elinizde USB girişli bir Wi-Fi adaptör var. Bu cihazı uzun bir USB kablo ile besleyemiyorsunuz çünkü hat uzadıkça gerilim düşüşü fazla oluyor. Akım da düşük olduğu için cihaz tolere edemiyor ve çalışmıyor. Siz bu cihazı ek bir adaptör ile besleyerek sorunu çözmek istiyorsunuz.

Hata varsa düzeltin lütfen. Şartları tamamen anlayıp, doğru bir şekilde yönlendirmek istiyorum.
Evet yaptımda zaten ama cihaz bozulur diye devam etmedim

Hocam, hoparlörlerde kullanılan "op-amp" entegreleri işinizi görür gibime geliyor. İnterntten "op-amp devreleri ve görevleri" diye aratırsanız, amacınıza ulaşabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı