USB Aygıtı Tanınmadı Hatası

ahmet varlı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar usb kablosu ile telefonumu bilgisayara bağlamaya çalıştığımda bilgisayar bu hatayı veriyor ama başka telefon bağladığımda sorunsuz bir şekilde bağlanıyor bu sorunu nasıl çözerim?

Dün bu sorunu yaşadım. USB bağlanınca bildirim çıkıyor. O bildirime tıklayın ve Kamera'yı seçin. Sadece resim dosyalarınıza ulaşabilirsiniz ama istediğiniz türde dosya atabilirsiniz. Bu sabah ise bilgisayarımı açtığımda Ortam cihazı seçeneğini işaretledim ve nedense sorun birden çözüldü :)

Telefonunuz android ise hata ayıklamayı aktif edin

1 - İlk olarak 4.2.x sürümü olan telefonunuzdan Ayarlar’a tıklıyorsunuz.

2 - En aşağıdan “telefon hakkında” ya geliyorsunuz.

3 - Bu farklı isimlerde olabilir mesela telefon hakkında değilde, cihaz hakkında gibi…

4 - Daha sonra biraz aşağıda karşınıza “Yapım numarası” diye bir yer çıkacak.

5 - Ona 2 veya 3 kere ard arda tıklıyorsunuz. Ondan sonra karşınıza sayaç çıkacak. Çıktıktan sonra sizden 4 kere daha basmanızı isteyecek.

NOT: Yapım numarası değilde başka isimde olabilir mesela bazı telefonlarda Derleme numarası olarakta geçer. Ona tıklayacaksınız.

6 - 4 kere bastıktan sonra karşınıza uyarı olarak “Geliştirici modu etkinleştirildi!” çıkacak bu mesajı aldıktan sonra “Ayarlar” a geri dönüyorsunuz.

7 - En aşağıda “Telefon Hakkında” seçeneğinin üstünde Geliştirici seçeneği açılmış bulunmaktadır!

8 - Geliştirici seçeneğine tıkladıktan sonra “Usb Hata Ayıklama Modu” na tik atarak aktif ediyorsunuz.

daha sonra telefonu bağladığınızda tanıması gerekir kolay gelsin.

(Zeten bir geliştiricisiniz diye uyarı çıkarsa 8. maddeyi yapınız )

Son düzenleme:
Telefon bada işletim sistemine sahip

Bildirimde şu şekilde çıkıyo.

bandicam 2014-08-23 15-46-27-183.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı