USB aygıtı tanınmadı hatası

Umutkurtcuuu

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. Birkaç kez flash bellek çıkar tak yaptım, sonrasında bir USB girişinde bu hatayı vermeye başladı. Format vs atmadım yakın zamanda hiç. Laptopun 2 USB portu var. Birinde sorun yok. Diğerine flash bellek takınca okumuyor, mouse takınca 1.fotoğraftaki bu hatayı veriyor ve aygıt yöneticisinde 2.fotoğraftaki gibi sarı ünlemli gözüküyor. Bu dediğim bozuk porta takınca farenin ışıkları yanıyor fakat bir tepki vermiyor, imleç hareket etmiyor. Forumda aynı konu var, internetten de araştırdım bayağı ama çözemedim.
Denediğim yollar:
-Aygıt yöneticisinden Intel USB 3.0 extensible host Controller - 1.0 Microsoft güncellemeyi denedim zaten güncelmiş.
-Aygıt yöneticisinden Intel USB 3.0 extensible host Controller - 1.0 Microsoft devre dışı bıraktım, laptopu yeniden başlattım.
-Aygıt yöneticisinden Intel USB 3.0 extensible host Controller - 1.0 Microsoft kaldırdım, laptopu yeniden başlattım.
-Aygıt yöneticisinde evrensel seri veri yolu denetleyicilerinde 3'ünü de tek tek denedim böyle sonradan yeniden başlattım.
-Güç seçenekleri - plan ayarlarını değiştir - gelişmiş ayarlar - USB ayarları - Pilde/Prize takılı etkindi devre dışı bıraktım.
-Kayıt defterinden ''Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR'' içinde "start" değerini 3'ten 4'e çektim.
- CMD - SFC /scannow yaptım bir sorun bulmadı.
-Aygıt yöneticisinde ünlemli USB'yi güncelle deyince zaten güncel diyor.
-Aygıt yöneticisnde ünlemli USB'yi güncelle - bilgisayardan ara - bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver deyince güncellendi diyor ama değişen bir şey yok.
-Aygıt yöneticisnde ünlemli USB için cihazı kaldır deyip Mouse'ı tak çıkar yapınca yine ünlemli gözüküyor.
(Mouse bozulmuştur demeyin bir portta çalışan mouse diğerinde neden çalışmıyor o zaman) çok anlamıyorum ama sorunun neredeyse tüm yazılımsal çözümlerini denedim, çıkar-tak esnasında bir şey mi yaptım da acaba donanımsal olarak zarar verdim bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

1645037899834.png

1645038096452.png

Dosya Ekleri

• 1645038155948.png
    1645038155948.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı