USB aygıtların bağlantısı kesilip duruyor

Soldierr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, önce farenin bağlantısı kesilip duruyordu, USB çıkma girme sesi geliyordu, sonra USB'lerin yerini vs değiştirdim fakat öyle olunca hem mouse hem klavye hem kulaklık gidip gelmeye başladı. Eski yerlerine takıp bilgisayarı yeniden başlattığımda tekrardan sadece aralıklarla mouse gidiyor 2-3 saniye içinde geliyordu araştırdım ama güç seçenekleri vs işe yaramadı, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Merhaba, önce farenin bağlantısı kesilip duruyordu, USB çıkma girme sesi geliyordu, sonra USB'lerin yerini vs değiştirdim fakat öyle olunca hem mouse hem klavye hem kulaklık gidip gelmeye başladı. Eski yerlerine takıp bilgisayarı yeniden başlattığımda tekrardan sadece aralıklarla mouse gidiyor 2-3 saniye içinde geliyordu araştırdım ama güç seçenekleri vs işe yaramadı, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.
Bilgisayarın marka modeli nedir?
Masaüstü mü dizüstü mü?

( Monster da aynı sorunun benzerini yaşıyorum)

Öncelikle son chipset sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun. Hala sorun devam ediyorsa, sorunlu aygıtı Aygıt Yöneticisi'nden sağ tıklayıp özellikler kısmından güç kısmını seç ve güç kazancı sağlamak için bu aygıtı kapatsın seçeneğini pasif yapın. Tikini kaldırın yani.

Bilgisayarın marka modeli nedir?
Masaüstü mü dizüstü mü?

( Monster da aynı sorunun benzerini yaşıyorum)
masaüstü bilgisayar

Öncelikle son chipset sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun. Hala sorun devam ediyorsa, sorunlu aygıtı Aygıt Yöneticisi'nden sağ tıklayıp özellikler kısmından güç kısmını seç ve güç kazancı sağlamak için bu aygıtı kapatsın seçeneğini pasif yapın. Tikini kaldırın yani.
chipset sürücüsünün ne olduğunu bilmiyorum nasıl kurulduğunuda :( özellikler kısmında dediğiniz seçenek zaten tiksiz gözüküyor fakat herhangi bir şekilde zaten değiştiremiyorum görünmez gözüküyor bir nevi bu aygıt,bilgisayarı başlatsın seçeneği tikli gözüküyor

chipset dediğiniz nedir daha doğrusu onu bilmiyorum işlemcim ryzen 5 5600x anakartım asus b550m-a

Son düzenleme:
Şu linkten anakartının sürücülerini ve özellikle chipset sürücüsünü indirebilirsin. Önce işletim sistemini seç, ardından chipset sürücüye tıkla, indir ve yükle.

Şu linkten anakartının sürücülerini ve özellikle chipset sürücüsünü indirebilirsin. Önce işletim sistemini seç, ardından chipset sürücüye tıkla, indir ve yükle.

Tamamdır teşekkürler

chipset sürücüsünü yükledim fakat hala aynı sorun devam ediyor :(

Son düzenleme:
Farklı USB portuna takarak dene USB mouse ise. Kasa arkasında da portlar var kasa üstünde de portlar var değiştir dene.
maalesef çok fazla denedim bu sefer klavye ve kulaklık da gidip gelmeye başlamıştı tekrardan eski yerlerine getirdiğimde sadece mouse gidip geliyordu başka bilgisayardada denedim mouse 1-2 kere gidip geldi ordada sanırsam sorun mouseda ama klavye ve kulaklığı anlayamadım :D

Geri
Yukarı