USB belleğe internet kafeden virüs bulaşır mı?

Emiririririe

Picopat
Daha fazla  
Yeni topladığım bilgisayar için USB belleğe Microsoft'un kendi sitesinden Windows'u atacaktım ama korkuyorum biraz internet kafede yapacağım için. Virüs riski var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet kafelerde Deep Freeze diye bir sistem kullanılıyor diye biliyorum. Bir kullanıcı o bilgisayara zararlı bir yazılım yüklese bile sistem yeniden başlatmada eski haline dönüyor.

-Bazı internet kafelerde bu durum çalışmıyor olabilir, internet kafe sahibinden rica edip kendi bilgisayarında yapmasını söyleyin internet Cafe sahibinin bilgisayarında virüs olması çok düşük bir ihtimal.

Şimdi diyelim ki USB belleğe bulaştı ve ben de o şekilde kurdum bilgisayara. Nasıl temizlerim?

Herhangi bir arkadaşınızın bilgisayarı falan yok mu? Gidip flash belleğinize Ventoy yazıp oraya Windows 10 veya 11 her neyse ISO dosyasını kopyalarsınız ve bilgisayarı USB üzerinden boot edersiniz.

Veya elinizde USB-OTG kablosu varsa USB'yi telefona bağlayıp Windows ISO dosyasını indirdikten sonra herhangi bir arşiv yöneticisi ile açıp ISO dosyasının içindeki dosyaları flash belleğe kopyalarsınız. Bu da olabilir.

Ayrıca direkt sorunuza cevap vereyim. Kurulum USB'sine virüs bulaşırsa büyük ihtimal kurma ekranı bile gelmez.

Herhangi bir arkadaşınızın bilgisayarı falan yok mu? Gidip flash belleğinize Ventoy yazıp oraya Windows 10 veya 11 her neyse ISO dosyasını kopyalarsınız ve bilgisayarı USB üzerinden boot edersiniz.

Veya elinizde USB-OTG kablosu varsa USB'yi telefona bağlayıp Windows ISO dosyasını indirdikten sonra herhangi bir arşiv yöneticisi ile açıp ISO dosyasının içindeki dosyaları flash belleğe kopyalarsınız. Bu da olabilir.

Ayrıca direkt sorunuza cevap vereyim. Kurulum USB'sine virüs bulaşırsa büyük ihtimal kurma ekranı bile gelmez.
Abimin bilgisayarı vardı ama şehir dışında :)

Yeni konular

Geri
Yukarı