USB Belleği biçimlendirme programı ?

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Merhabalar. Bundan aylar önce sizlerin sayesinde Bilgisayarıma Windows 8.1 Pro kurdum. Malum; USB belleğe yazarak yapılıyor. Şimdi USB belleğimi eski haline nasıl getirebilirim ? Recep Abi'nin bir ara Video'sunu izlemiştim, orada bir program dan bahsediyordu ama şimdi Video'yu bulamıyorum ve programın ismini hatırlayamıyorum. Acaba USB belleğimi eski haline getirmem için hangi programı kullanmam gerekiyor ?

Bu programı kullanabilirsin:

HP USB Disk Storage Format Tool v2.2.3 » Technopat

Yönetici olarak çalıştırman gerek.

Ayrıca bu işlemi Bilgisayar'a girip USB belleğ sağ tıkladıktan sonra biçimlendir diyerek de yapabilirsin.
Deneyeceğim teşekkürler hocam.

Biçimlendiriyorum fakat USB belleğin için de "system volume" adında bir klasör var,silinmiyor ve özellikler'e baktığım da "gizli" olan kısım işaretli ama pasif durumda yani işlem yapılamıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ? USB Belleğimi ilk günki haline nasıl getirebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt Defterine(regedit) girip "HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/Microsoft/Windows/Windows Search" yoluna DisableRemovableDriveIndexing = 1 diye DWORD veri ekle sonra bilgisayarı kapatıp aç. Birde bunu deneyebilir misin?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı