Çözüldü USB belleği kurulum USB'si olarak hazırlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quadpex

Decapat
Öncelikle iyi günler, arkadaşımın bilgisayarına format atmak için flash bellek hazırlamayı düşünüyorum. Bildiğiniz üzere Windows 10 indirme bölümünde bir ISO indirme kısmı bir de direkt USB bellek kısmı var. Aklımdaki plan şu; ilk kurulumu USB bellek seçeneğinden yaptıktan sonra temiz bilgisayarda detaylı şekilde format flaşı hazırlamak. Fakat bilmediğim ve size sormak istediğim soru şu; USB bellek seçeneğinden kurarsam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Bir de USB bellek seçeneği ile normal ISO formatı arasındaki farklar nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Daha sağlıklı olduğunu biliyorum fakat kuracağım bilgisayar virüs dolu olduğu için fazla vaktim olmayabilir.

UEFI kurulumda sorunla karşılaşır mıyım?

Ana kartınız UEFI desteklemiyor ise zaten UEFI hatası alırsınız UEFI destekliyorsa almazsınız.
Rufus yazılımından kurulum USB'si oluşturmanızı tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle iyi günler, arkadaşımın bilgisayarına format atmak için flash bellek hazırlamayı düşünüyorum. Bildiğiniz üzere Windows 10 indirme bölümünde bir ISO indirme kısmı bir de direkt USB bellek kısmı var. Aklımdaki plan şu; ilk kurulumu USB bellek seçeneğinden yaptıktan sonra temiz bilgisayarda detaylı şekilde format flaşı hazırlamak. Fakat bilmediğim ve size sormak istediğim soru şu; USB bellek seçeneğinden kurarsam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Bir de USB bellek seçeneği ile normal ISO formatı arasındaki farklar nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

Kendisi yüklüyor diskine yazıyor ISO ise sen yazıyorsun manuel olarak.
UEFI'ler maunel yüklüyor.
GPT sistemi Microsoft aracı ile yüklüyor.

Rufus yazılımından kurulum USB'si oluşturmanızı tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha sağlıklı olduğunu biliyorum fakat kuracağım bilgisayar virüs dolu olduğu için fazla vaktim olmayabilir

Kendisi yüklüyor diskine yazıyor ISO ise sen yazıyorsun manuel olarak.
UEFI'ler maunel yüklüyor.
GPT sistemi Microsoft aracı ile yüklüyor.
UEFI kurulumda sorunla karşılaşır mıyım?
Belirttiğim üzere sonradan rufus yazılımı ile yeniden kurulum sağlayacağım.

Geri
Yukarı