USB belleği takınca Defender "Worm:Win32/Autorun.AHY" uyarısı veriyor

Zararlı resim içeriğini bozduysa karantinaya alır.

Teşekkürler. Çıkarılabilir disk taraması bitti. Tam tarama devam ediyor.

1620553748541.png

Zararlı resim içeriğini bozduysa karantinaya alır.

Bir de söylemeyi unuttum flash bellekte hiçbir şey gözükmüyor ama içi dolu, flaşa girince "System volume information" diye bir şey gözüküyor. Aramaya "." koyduğumda görebiliyorum sadece.
Of ya bayağıdır devam ettiği için bu sefer dedim belki önemli bir şeydir. İçinden fotoğraf alıp slayt yapacaktım.
1620554973567.png

Proje ödevlerimdi bunlar silindi mi silinmedi mi anlamadım.
Teşekkürler. Çıkarılabilir disk taraması bitti. Tam tarama devam ediyor.

1620553748541.png

Bir de söylemeyi unuttum flash bellekte hiçbir şey gözükmüyor ama içi dolu, flaşa girince "System volume information" diye bir şey gözüküyor. Aramaya "." koyduğumda görebiliyorum sadece.
Of ya bayağıdır devam ettiği için bu sefer dedim belki önemli bir şeydir. İçinden fotoğraf alıp slayt yapacaktım.
1620554973567.png

Proje ödevlerimdi bunlar silindi mi silinmedi mi anlamadım.

Diğer fotoğraf klasörlerinde de trojan yazıyor ne yapacağız?

1620555268907.png

Son düzenleme:
Flash bellekte hiçbir şey gözükmüyor ama içi dolu, flaşa girince "System volume information" diye bir şey gözüküyor. Aramaya "." koyduğumda görebiliyorum sadece.

Size bunun çaresini vereyim ama tam tarama bitince yapın.

USB diskin olduğu yerde CMD'yi açın.
Bunun için Başlat'a girip çalıştır yazıp CMD yazmanız yeterli.
CD H: yazın
attrib -h -r -s /s /d *.*
İşlemin bitmesini bekleyin.

Son düzenleme:
Size bunun çaresini vereyim ama tam tarama bitince yapın.

USB diskin olduğu yerde CMD'yi açın.
Bunun için başlat'a girip çalıştır yazıp CMD yazmanız yeterli.
CD h: Yazın.
Attrib -h -r -s /s /d *. *
İşlemin bitmesini bekleyin.

Bunu çok gördüm bu tam olarak ne işe yarıyor? Herhangi bir veri kaybı vs. olur mu?

Merhaba, aktif olarak kullandığım bir flash bellek var. PC'ye taktığımda "Worm:Win32/Autorun.AHY", "Win32/SillyShareCopy.E!inf" gibi Windows Defender uyarıları çıkıyor. Yardımcı olur musunuz? Bunları hallettiğimde fotoğraflarım silinir mi? Çok önemli bir bellek bu, hiçbir şeyin gitmemesi lazım. Ek olarak PC'ye de bulaşmış mıdır?

Not: Flash'ı çıkarınca uyarı vermediği için umursamamıştım. 2-3 aydır var bu.

USB'ye orijinal olmayan bir şey mi indirdiniz?

Virüs tipi(Trojan.Win32.Cyrpt.ddc) ve davranışlarıyla MusaLLaT.exe ye benzettim. Bu virüs kısacası dosyalarınızı kilitler ve çok eski bir USB virüsüdür. Yapan kişi pişman olup bunu silen bir yazılım çıkarmıştır ancak asla kullanmanızı tavsiye etmem asla indirmeyin çünkü bu virüsü antivirüsler rahatça tespit edebilir ayrıca güvenirliği kesin değil. Ancak günümüz Antivirüsleri veritabanları sayesinde fark edilir ve temizlenir.
Kaspersky bu virüsü silebilir. Bundan sonra da antivirüs kullanın. Kaspersky Security Cloud öneririm.

Virüs tipi(trojan. Win32.cyrpt. Ddc) ve davranışlarıyla MusaLLaT.exe ye benzettim. Bu virüs kısacası dosyalarınızı kilitler ve çok eski bir USB virüsüdür. Yapan kişi pişman olup bunu silen bir yazılım çıkarmıştır ancak asla kullanmanızı tavsiye etmem asla indirmeyin çünkü bu virüsü antivirüsler rahatça tespit edebilir ayrıca güvenirliği kesin değil. Ancak günümüz antivirüsleri veritabanları sayesinde fark edilir ve temizlenir.
Kaspersky bu virüsü silebilir. Bundan sonra da antivirüs kullanın. Kaspersky Security Cloud öneririm.

Kaspersky indirdim, tam tarama bitti de şu an ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı