USB belleği takınca Defender "Worm:Win32/Autorun.AHY" uyarısı veriyor

Evet. Derinlemesine tarama ile bulması lazım. Kurtarma yaparken masaüstüne kurtarma yapın. Sonra USB diske atarsınız.

Tamamdır, masaüstüne bir klasör açtım, oraya kurtaracak. 14 GB ama olsun, 34 GB yerim var. Çok panik oldum.
@Lord Raiden Şu an %17 ve 23 dosya diyor. Az mı, buluyor mu? %32'te ve hala 23 buldu.

%40 ve hala 23 dosya yazıyor, umarım hepsini bulur. Çok çok önemli bir flaştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır, masaüstüne bir klasör açtım, oraya kurtaracak. 14 GB ama olsun, 34 GB yerim var. Çok panik oldum.
@Lord Raiden Şu an %17 ve 23 dosya diyor. Az mı, buluyor mu? %32'te ve hala 23 buldu.

%40 ve hala 23 dosya yazıyor, umarım hepsini bulur. Çok çok önemli bir flaştı.
Şu an kaç? Bulamadıysa alternatif programlardan da bakabilirsiniz.

1620565282705.png

@Lord Raiden

İnşallah hepsi budur. Klasör isimleri vs. yok ama. Nereden anlarım ki?

Klasörleri kurtarmıyor. Sağ tarafta önizleme bölmesi var. Orada gözükebilir.
Gözükmese de hepsini kurtarıp ayıklayın elle.

Tamamdır, klasör içeriğini kurtardığı sürece problem yok.
@Lord Raiden Allah sizden razı olsun. Bütün dosyalar gelmiş. Klasör olarak değil ama olsun, çok önemliydi bunlar. Çok sağ olun.
Virüs tipi(trojan. Win32.cyrpt. Ddc) ve davranışlarıyla MusaLLaT.exe ye benzettim. Bu virüs kısacası dosyalarınızı kilitler ve çok eski bir USB virüsüdür. Yapan kişi pişman olup bunu silen bir yazılım çıkarmıştır ancak asla kullanmanızı tavsiye etmem asla indirmeyin çünkü bu virüsü antivirüsler rahatça tespit edebilir ayrıca güvenirliği kesin değil. Ancak günümüz antivirüsleri veritabanları sayesinde fark edilir ve temizlenir.
Kaspersky bu virüsü silebilir. Bundan sonra da antivirüs kullanın. Kaspersky Security Cloud öneririm.

Hocam nedense diğer flaşa da gelmiş taktığım zaman MusaLLaT.exe de yazdı ne yapayım son açtığım konuya bakar mısınız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı