Çözüldü USB belleğin hafızası 64 GB'den 32 GB'a düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguz sasi

Hectopat
Makaleler
1
Az önce 64 GB'lık USB belleğime Windows 10 kurdum fakat şu an toplam 31.9GB yazıyor neden azaldı?
Eski haline gelemez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows'u format atmak için kurduysanız formatı atın. Windows format işi bittikten sonra diski biçimlendirmeyi deneyin. Biçimlendirme işlemi diskte hiçbir şey bırakmayacak şekilde siler, ama sorunu düzeltebilme ihtimali var.

İşletim sistemi olmayan PC için Windows 10 yükledim. O PC'ye Windows 10 kurduktan sonra biçimlendirsem eski haline gelir mi 64 GB olur mu?

Rufus'u açın ve USB belleği takıp oradan "Önyüklenebilir değil" seçeneğini seçin. Daha sonra USB belleğiniz eski haline dönecek. İçinde oluşan 2 dosyayı da silebilirsiniz bu arada. Onlar hiçbir işe yaramayacak.

Az önce 64 GB'lık USB belleğime Windows 10 kurdum fakat şu an toplam 31.9GB yazıyor neden azaldı?
Eski haline gelemez mi?
3 Üstümdeki arkdaşın linkine bas oradakileri yap büyük ihtimal düzelecek bende de öyle oluyor sürekli bu adımları yapıyorum düzeliyor

İşletim sistemi olmayan PC için Windows 10 yükledim. O PC'ye Windows 10 kurduktan sonra biçimlendirsem eski haline gelir mi 64 GB olur mu?

Bu arada dediğim yöntem her zaman işe yarar. CMD'den daha basit geliyor birçok kişiye. Yani olur.

Diski tamamen sıfırlayacağı için biçimlendirmek işe yarayabilir. Windows iso dosyası zaten farklı bir bilgisayarda inik ise biçimlendirmekten zarar gelmez. İşiniz düşünce yeniden diske kurarsınız Windows'u. İşinizi halledin, sonra biçimlendirme işlemini yapın. Sorun çözülmez ise diğer arkadaşlar zaten burada. Yardımcı olacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı