USB Bellek Açılmıyor ve Hiçbir İşlem Yapılamıyor

Herobrine

Hectopat
Evet, 4GB Kingston USB Bellek kullanıyorum. Bilgisayara taktığımda içi boş gözüküyor ve girmeye çalıştığımda sadece yeşil kutucuğun boş boş dolmasını bekliyorum. Aynı zamanda sistemde bir yavaşlık meydana geliyor. Aygıt Yöneticisinden USB'yi kaldıramıyor, Rufus kullanarak biçimlendiremiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Şöyle bir yol var,

Başlat menüsüne Cmd yazıp sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelen komut ekranına sırasıyla aşağıdaki kodları girin

Her koddan sonra enter tuşuna basın.

• diskpart
  • list disk biçimlendirmek istediğiniz flash birinci bölümde yer alıyorsa select disk 1 yazın ve enterlayın.
  • select partition 1
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1
  • active
  • format fs=ntfs quick
  • assign
  • exit
Dikkat select disk'i yanlış seçerek Harddisk'inizi biçimlendirmeyin. :)

Şöyle bir yol var,

Başlat menüsüne Cmd yazıp sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelen komut ekranına sırasıyla aşağıdaki kodları girin

Her koddan sonra enter tuşuna basın.

• diskpart
  • list disk biçimlendirmek istediğiniz flash birinci bölümde yer alıyorsa select disk 1 yazın ve enterlayın.
  • select partition 1
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1
  • active
  • format fs=ntfs quick
  • assign
  • exit
Dikkat select disk'i yanlış seçerek Harddisk'inizi biçimlendirmeyin. :)
Teşekkür ederim ancak gerek kalmadı. Yaktım USB'yi. Başkaları yararlanabilir yine de. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı