USB Bellek Boot Etmeme Sorunu

Mustafa Kırık

Hectopat
Exper marka bilgisayar var emanet olarak akrabamın bilgisayarı. Bu bilgisayara DriverPack ile Driver güncellenmeye çalışılırken programın silmesini önerdiği iki tane program silinmiş ve bilgisayar yeniden başlatılmış. Sistem açılırken Windows logosu geliyor, ardından mavi bir yer gelip lütfen bekleyin diyor ve mavi ekran hatası veriyor.
Sistemi ne kadar format atmadan düzeltmeye çalışsam da düzelmedi, tek çare format. Ama sorun şu ki bilgisayar UEFI destekli diye biliyorum çünkü BIOS'ta 2012 yazıyor. Sistem USB bellekten boot etmeyip hard diskten boot ediyor. Hem de ilk sırada USB belleği seçmeme rağmen. Ben bu USB'yi nasıl boot ettirebilirim? İçindeki D kısmında silinirse bulunması imkansız olan dosyalar var ve bunların silinmemesi gerekiyor. Bana bir yardımcı olur musunuz?

Bu arada USB'ye ISO dosyasını Rufus ile UEFI şeklinde yazdırıyorum. Ama bir de bilgisayarın gelişmiş seçeneklerinde Windows'un başlangıç ayarlarını değiştir diye bir sekme var, BIOS ayarlarında bulunmayan bir ayar burada bulunabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın boot menüsü tuşunu bulun ve açılırken oradan boot etmeyi deneyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı