BIOS USB'den Boot Etmeme Sorunu

duetodude

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, dizüstü bilgisayarıma USB'den temiz UEFI kurulum yapmak istiyorum ancak sıralamayı ayarlamama rağmen hep OS boot Manager seçili ve mevcut Windows başlatılıyor. Nerede hata yapıyorum?

BIOS: IndsydeH20 Setup Utility - Rev. 5.0
IMG_20190215_202449.jpeg
IMG_20190215_202724.jpeg

Ben UEFI kurulumlarda BIOS ayarlarını yapıp fakat Boot sıralamasına dokunmadan genelde F12 tuşu ile direkt Boot Manager'dan flaşımı seçiyorum. Bu yöntemi denediniz mi?

Ben UEFI kurulumlarda BIOS ayarlarını yapıp fakat Boot sıralamasına dokunmadan genelde F12 tuşu ile direkt Boot Manager'dan flaşımı seçiyorum. Bu yöntemi denediniz mi?
Yeni aldığım USB bellek Boot Manager'da görünmüyor. Halbuki sorunsuz bir şekilde Rufus programı ile flaşlamıştım.
IMG_20190215_204116.jpeg

Yeni aldığım USB bellek Boot Manager'da görünmüyor. Halbuki sorunsuz bir şekilde Rufus programı ile ayarlamıştım.
Yanlış ayarlamış olabilirsiniz. Sistemi eski olarak kabul edin ve USB belleğinizi bir de o şekilde hazırlayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı