USB bellek Discord için ReadyBoost olarak kullanılır mı?

Bekir Kağan

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum ve 4 GB RAM var bilgisayarda. Ağır olmayan oyunları oynayabiliyorum ve sorun çıkmıyor ancak Discord ile birlikte çok fazla kasma, donma yaşıyorum. USB belleği ReadyBoost olarak kullanıp en azından Discord için biraz daha rahatlatır mı? Ek bir performans, FPS artışı beklemiyorum.

Ayarlardan donanım ivmesini kapat.
donanim-1619866861.jpg

Kapalı zaten. Aslında bu sorun Discord normal açıkken değil de ses kanallarına girdiğimde veya aramaya katıldığımda falan oluyor. Arkada boşta dururken fazla sorun olmuyor. Bu tarz işler daha çok mu RAM kullanıyor?

Evet daha fazla RAM kullanır ama ReadyBoost genelde pek bir işe yaramaz.

ReadyBoost kullanmanızı önermem, bence bir şeye yaramıyor.

ReadyBoost kullanmanızı önermem, bence bir şeye yaramıyor.
Kullanmayacağım zaten yakında yeni sisteme geçmeyi düşünüyorum. İdarelik şansımı denemek istedim ama hiç uğraşmaya gerek yok sanırım. Teşekkürler yardım için.

Flash bellekle uğraşma bir RAM al tak.
Yani onu zaten yapabilecek olsam USB bellekle uğraşmazdım sanırım :D İleride direk sistem değiştireceğim buna RAM almak istemiyorum idarelik kullanacaktım. Yine de teşekkürler.

Discord biraz daha hafiftir diye bir şansımı denemek istedim. ReadyBoost gerçekten de günümüzde hiçbir işe yaramıyor. Teşekkür ederim yardım için.

Rica ederim ne demek.

Kullanmayacağım zaten yakında yeni sisteme geçmeyi düşünüyorum. İdarelik şansımı denemek istedim ama hiç uğraşmaya gerek yok sanırım. Teşekkürler yardım için.

Yani onu zaten yapabilecek olsam USB bellekle uğraşmazdım sanırım :D İleride direk sistem değiştireceğim buna RAM almak istemiyorum idarelik kullanacaktım. Yine de teşekkürler.

RAM 2. el pazarı olan bir ürün, cihazınız eski tip ise daha kolay bulursunuz zaten. İdarelik bir tane alın rahat edersiniz.

Geri
Yukarı