USB Bellek Erişim Engellendi Sorunu

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Merhaba arkadaşlar. 4 gün önce bir öğretmenimin bilgisayarına USB belleğimi taktım. USB belleğimi açmaya çalıştığımda "I:\ erişilemiyor. Erişim engellendi." hatası aldım ve hiçbir şekilde belleğimi açamadım. Eve geldiğimde kendi bilgisayarımda da deneme yaptım ve aynı hatayı aldım. Sadece sürücünün harfi değişmişti o kadar. Şu ana kadar Casper 8 kullandım, sürücü harfi ve yolunu değiştirdim ama işe yaramadı. Daha biçimlendirme yapmadım, çünkü içinde 5-6 yıllık önemli dosyalar var. Ne yapacağım konusunda sizden yardımlarınızı bekliyorum.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp, I:\ enter, CHKDSK /f /r enter.

Sürücü I olduğu için oraya öyle yazdım, enter yazmayacaksın, entere basacaksın. :)

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp, I:\ enter, CHKDSK /f /r enter.

Sürücü I olduğu için oraya öyle yazdım, enter yazmayacaksın, entere basacaksın. :)
I:\ is not recognized as an internal or external command hatası çıktı karşıma.

Bilgisayarıma sağa tıklayıp yönet de, oradan disk yönetiminde senin USB nasıl görünüyor?

Bilgisayarıma sağa tıklayıp yönet de, oradan disk yönetiminde senin USB nasıl görünüyor?
NTFS şeklinde sağlam olarak görünüyor. İsmini de görebiliyorum.

LG-K520 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar. Aradan 1 hafta geçti bu akşam usb belleğimi televizyona takıp görüp görmeyeceğini test etmek istedim. Ve belleği televizyona taktığımda şoka uğradım. Televizyon, belleği gördü ve açtığımda içinde her şey duruyordu. İnanılmaz derecede şaşkınlık içindeyim. O kadar çözüm yolu denedim işe yaramadı ama 1 hafta sonra bir umut açılır diye televizyona taktığım usb çalışıyordu. Oldukça ilginç bir durum. Çok mutlu oldum ayrıca[emoji3]

Arkadaşlar dün akşam evimde bilgisayar olmadığı için babamın evine gidip onun bilgisayarından belleği kontrol etmek istedim. Belleği bilgisayara taktığımda ise şoka girdim. Yine erişim engellendi hatası aldım. Aynı sorun, hiçbir değişik bir durum olmadı. Babamın evinde yine usb girişi olan bir TV'ye belleği taktım ve çalıştı. Yine dosyalar, klasörler gözüküyordu ve açabiliyordum. Ama aynı durum bilgisayarlarda geçerli değil. Kısacası tuhaf bir şekilde bellek TV'de çalışırken, bilgisayarda hiçbir şey olmuyor. Ne yapmam lazım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı