USB Bellek Formatlanmıyor

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhabalar,

Rufus ile Windows 10 boot diski hazırlıyordum fakat bir anda hata vererek işlem yarıda kesildi. Tekrardan başlatmak istediğimde USB belleğin korumalı olduğu hatasıyla karşılaştım. Diskpart çözümü de dahil olmak üzere internetteki tüm programları da denedim fakat nafile. Disk yöneticisi kısmında USB'yi kontrol ettiğimde salt okunur olarak gözüküyor. Diskpart'tan salt okunuru kaldırsam da tekrardan USB belleği bilgisayara takıp biçimlendir desem de tekrardan salt okunur RAW biçimine dönüyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Sorunuzu baştan sona okudum. USB belleğinizin arızalandığına kanaat getirdim. Bu bağlamda çözüm yeni bir USB bellek almak.
Bu nasıl cevap böyle. O zaman siz de yeni bir sunucu alın da daha rahat ve hızlı Sosyal'de dolaşabilelim!
Aldık zaten, Sosyal gayet hızlı çalışıyor şu anda.
Abi komik değil. Herkes her an her şeyi alamaz.
Komik bir şey yazdığımı düşünmüyorum. Bozuk bir USB bellek var ortada. Yenisini alması lazım. Başka bir öneriniz varsa paylaşın. Yoksa konuyu dağıtmayın gereksiz mesajlar ile.

Sorunuzu baştan sona okudum. USB belleğinizin arızalandığına kanaat getirdim. Bu bağlamda çözüm yeni bir USB bellek almak.
Vermeniz gereken cevap buydu. Verebilmenize sevindim.
Merhabalar,

Rufus ile Windows 10 boot diski hazırlıyordum fakat bir anda hata vererek işlem yarıda kesildi. Tekrardan başlatmak istediğimde USB belleğin korumalı olduğu hatasıyla karşılaştım. Diskpart çözümü de dahil olmak üzere internetteki tüm programları da denedim fakat nafile. Disk yöneticisi kısmında USB'yi kontrol ettiğimde salt okunur olarak gözüküyor. Diskpart'tan salt okunuru kaldırsam da tekrardan USB belleği bilgisayara takıp biçimlendir desem de tekrardan salt okunur RAW biçimine dönüyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim?
Aynı sorunu yaşadım tüm çözümleri denedim senin gibi. Tahminimce elindeki USB bellek markası kaliteli bir USB bellek değil. O yüzden de ömrünü doldurmuş gibi. Eğer USB bellek 8,16 GB gibi düşük bir miktarsa yenisini almak sizin için daha iyi olacaktır. Eğer 128 GB falan ise biraz daha uğraşın az para değil sonuçta. Bendeki bozulan USB bellek 16 GB ve markası kötüydü A101'den almıştım bozulmasına fazla şaşırmamıştım. Bendeki USB bellek de salt okunur olup duruyordu en sonunda yere fırlatıp ayağımla kırdım. Yenisini kaliteli bir markadan aldım artık sorun yaşamıyorum.

Son düzenleme:
Aynı sorunu yaşadım tüm çözümleri denedim senin gibi. Tahminimce elindeki USB bellek markası kaliteli bir USB bellek değil. O yüzden de ömrünü doldurmuş gibi. Eğer USB bellek 8,16 GB gibi düşük bir miktarsa yenisini almak sizin için daha iyi olacaktır. Eğer 128 GB falan ise biraz daha uğraşın az para değil sonuçta. Bendeki bozulan USB bellek 16 GB ve markası kötüydü A101'den almıştım bozulmasına fazla şaşırmamıştım. Bendeki USB bellek de salt okunur olup duruyordu en sonunda yere fırlatıp ayağımla kırdım. Yenisini kaliteli bir markadan aldım artık sorun yaşamıyorum.
Anladım öyleyse. Çok teşekkür ederim.

Vermeniz gereken cevap buydu. Verebilmenize sevindim.

Markasını söyleyince ban mı yiyoruz? Neden söylemediniz bizde daha iyi modellere yönelirdik.

Aldık zaten, Sosyal gayet hızlı çalışıyor şu anda.

Komik bir şey yazdığımı düşünmüyorum. Bozuk bir USB bellek var otada. Yenisini alması lazım. Başka bir öneriniz varsa paylaşın. Yoksa konuyu dağıtmayın gereksiz mesajlar ile.
Keşke açıklayıcı yazsaydınız, böyle yanlış anlaşılıyor ve ne demek istediğinizi anlamıyoruz.

Son düzenleme:
CMD'yi de yönetici olarak çalıştırın.

chkdsk/r X:

X hasarlı dediğimiz sürücü ismi, ve beklemeye alıyoruz yakın bir zaman sonra işlem bittikten sonra sorunsuz açılması gerekir, RAW olunca böyle çözersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı