USB bellek medya yok

Motodos

Hectopat
USB'yi bilgisayara taktığım zaman görünmüyor, disk yönetimine girdiğim zaman Disk 2 Çıkarılabilir:)F ) Medya yok olarak görünüyor.
USB'yi nasıl kullanılabilir yapabilirim?

Hocam USB'yi varsa başka bir bilgisayarda kullanmayı dener misiniz? Belki USB veya bilgisayarın USB girişi bozuktur...

Flash'ın içinde önemli belgelerin yoksa bunu dener misin ?
Öncelikle başlat kısmına CMD yazıp çalıştırdıktan sonra şu adımları izleyin:
1. Diskpart yazın. Açılan ekranda "list disk" yazın.
2. Açılan listede flash belleğiniz olduğuna emin olduğunuz diski belirleyin. Disk 2, disk 3 gibi listelenecektir.
3. Sonrasında "select disk *" yazınız.(Yıldız yerine sizin flash belleğinizin listedeki numarası gelecek.)
4. "select partition 1" yazın.
5 Sonrasında ise "format fs=ntfs" deyip başlayan işlemin bitmesini bekleyin. Biraz uzun sürebilir.

Disk Yönetimi'nden sağ tıklayıp harf atamayı dene. Olmazsa NTFS olarak biçimlendir. Bazen FAT32 sorunlara yol açabiliyor.

Harf atayabiliyorum fakat hiçbir şey değişmiyor. USB hiçbir şekilde gözükmediği için biçimlendiremiyorum. Öyle bir seçenek görünmüyor.
Flash'ın içinde önemli belgelerin yoksa bunu dener misin ?
Denedim çözülmedi.

OTG kablonuz varsa bir de telefona takıp biçimlendirin, o da biçimlendiremezse flaş bozuktur yüksek ihtimalle. Çünkü önceki yaptıklarınızla düzelmesi lazımdı.
Harf atayabiliyorum fakat hiçbir şey değişmiyor. USB hiçbir şekilde gözükmediği için biçimlendiremiyorum. Öyle bir seçenek görünmüyor.

Denedim çözülmedi.

Geri
Yukarı