USB bellek olmadan laptopa nasıl macOS kurabilirim?

macOS gibi hızlı bir işletim sistemi kurmak istiyorum.

Laptop özelliklerin nedir? Burada Core 2 Duo laptopa hızlanacak umudu ile macOS kurmaya çalışıp heba olan çok babayiğit gördük...

Ayrıca USB bellek olmadan bir kurma yöntemi bilmiyorum ki USB bellek de bir servet değil yani. Daha USB bellek adımında takılıyorsan işin zor...

Son düzenleme:
Maalesef dediğinin olması zor Linux dağıtıcılarına bakabilirsin sadece.
macOS için Hackintosh bilgisi gerekli. Ve USB olmadan yapamazsın. Sistemine göre açıklık getirelim.

Arkadaşlar, bunu çok araştırdım ve herhangi bir çözüm bulamadım. USB belleğim yok ve macOS gibi hızlı bir işletim sistemi kurmak istiyorum.
Hackintosh bir cihaza mı kurulum yapacaksınız? Eğer öyle ise yapabileceğinizi pek sanmıyorum çünkü genel olarak Hackintosh ise yapılabilecek pek bir yol yok. Bunun dışında belki diskin bir partisyonuna EFI gibi şeyleri hazırlayabilirseniz olabilir ama uğraştığınıza değer mi emin değilim. Tabi gerçek bir Mac cihaz kullanıyorsanız ve çok eski değil ise "Internet Recovery" özelliğini bir deneyin. İşinize yarayacaktır muhtemelen.

Arkadaşlar, bunu çok araştırdım ve herhangi bir çözüm bulamadım. USB belleğim yok ve macOS gibi hızlı bir işletim sistemi kurmak istiyorum.
Ne yazık ki buna bir çözüm yok. Sizin elinizde şu anda 4 GB USB bellek bile olsa size kurulum yapabiliriz. Bu arada, sistem bilgileriniz nedir ilk öncelikle.
Burada Core 2 Duo laptopa hızlanacak umudu ile macOS kurmaya çalışıp heba olan çok babayiğit gördük...
MacOS'i hızlandırıcı gibi görenlerde var hocam. "Bilgisayarım Windows'ta çok yavaş, macOS kurup hızlandırmak istiyorum." diyenleri hatırlayın 😂

Laptop özelliklerin nedir? Burada Core 2 Duo laptopa hızlanacak umudu ile macOS kurmaya çalışıp heba olan çok babayiğit gördük...

Ayrıca USB bellek olmadan bir kurma yöntemi bilmiyorum ki USB bellek de bir servet değil yani. Daha USB bellek adımında takılıyorsan işin zor...

Ama bazı cihazlar için efsane diyebilirim Hackintosh. MSI modern 14 vardı ona kurdum bütün her şeyi yaptım DSDT patchledim falan. Boşta 30 derece video izlerken falan 38 derecelere geçiyor.
Aslında bir yöntem biliyorum ama çalışır mı bilmiyorum.
Evet denenebilir bir yöntem. Adımları yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD/HDD içinde bölüm ayırıp imajı oraya yazdıracaksanız denemenize bile gerek yok. İşe yaramıyor :)

Hayır. Gerek yok OpenCore içinde bir tool var görürsün recovery mod olarak indirmene sağlıyor OS X'i. Sen bunu Windows EFI'sini boot edip OpenCore Bootloader ve recovery şeyini ayarını yaparsan kurarsın.

USB olmadan bayağı zor. Linux vs olsa belki yapılabilirdi.

Deneyeceğim. Zor olacağını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Gerek yok opencore içinde bi tool var görürsün recovery mod olarak indirmene sağlıyor osxi. Sen bunu windows EFIsini boot edip opencore bootloader ve recovery şeyini ayarını yaparsan kurarsın.
Denenebilir bir yöntem ancak EFI bölüntüsü 100-200 MB, bu yüzden 4 GB'lık USB bellek bile olsa eğer sisteminiz uyumlu ise macOS kurabilirsiniz dedim.

Geri
Yukarı