USB bellek yazma koruma hatası

bashtan

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde aşağıdaki resimde görülen SanDisk'in 128 GB Type-C USB belleği var. Bellek bir anda yazma korumalı oldu ve hangi yolu denediysem yazma korumasından çıkaramadım.

Denediğim yolları yazıyorum;

• CMD ile diskpart komutu denedim olmadı.
  • Aygıt Yöneticisi'nden belleği kaldırdım ve aygıtları yeniledim olmadı.
  • hkey_local_system'de "writeprotect" adlı 32 Bit ve 64 Bit 0 değerli key oluşturdum ama ikisi de işe yaramadı.
  • EaseUS adlı programı indirdim biçimlendirmeyi denedim olmadı. Toolkit bölümden yazma koruması kaldır seçeneğini denedim o da olmadı.

Belleğim çöp mü oldu ya da kurtarmamın başka bir yolu var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-08 172712.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-08 172712.png
    253,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Emin olmak adına yazıyorum. USB belleğinizin üzerinde yazma koruması için herhangi bir ''tırnak'' yok değil mi? İleri geri hareket ettirilebilir küçücük bir parça. Bazı USB belleklerde oluyor. Bende vardı birtane, yıllarca farkında bile değildim.

Sorununuz büyük ihtimalle donanımda. USB bellek bozulmuş olabilir.
Şansa belki diyerek yukarıdaki Lazefoft yazılımını indirerek kendiniz rasgele partition uygulamaları deneyebilirsiniz. Olmasa bile eminim pek çok şey öğrenmiş ve programı tanımış olursunuz. Pek çok işinize yarayacaktır. Yapılabilecek şeyleri kendi kendinize yapabileceğinize eminim, ben size güveniyorum. İlgili ve meraklı oduğunuz belli. :)

Kusura bakmayın, uzaktan yardım ancak bu kadar oluyor.

Sorununuz büyük ihtimalle donanımda. USB bellek bozulmuş olabilir.
Şansa belki diyerek yukarıdaki Lazefoft yazılımını indirerek kendiniz rasgele partition uygulamaları deneyebilirsiniz. Olmasa bile eminim pek çok şey öğrenmiş ve programı tanımış olursunuz. Pek çok işinize yarayacaktır. Yapılabilecek şeyleri kendi kendinize yapabileceğinize eminim, ben size güveniyorum. İlgili ve meraklı oduğunuz belli. :)

Kusura bakmayın, uzaktan yardımancak bu kadar oluyor.
Sağolun yardımlarınız için deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı