USB Bellekten Çalışan Ubuntu

Aykut Tosun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Denizli / Merkez
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Okulda ki ders gereği ubuntu kullanmam gerekiyor. Bilgisayarıma kurmayı istemiyorum. Bana USB bellekten çalışan ubuntu gerekiyor.

Bu videodaki gibi hazırlasam olur mu? Ayrıca sizlerin bildiği Windows üzerinde hazırlanabilecek yöntem varsa çok makbule geçer. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm Ubuntu sürümleri Live olarak çalışır. Sen sadece USB Belleğe yaz (USB 3.0 varsa onu kullanman iyi olur), bilgisayarı o bellekle başlat. Zaten " Ubuntuyu denemek istiyorum" gibi bir yazı çıkacaktır (İngilizcede olabilir). Sonra benim test ettiğim USB 2.0 bellek ve atom işlemcili netbookta uzun bir bekleme süresi vardı :).

USB ile uğraşmak istemiyorsan ve sisteme bir şeyler kurup kaybetmek istemiyorsan bu yöntem daha kolay gelir: VMWare.

Linux dağıtımları zaten live olarak da çalışır diye biliyorum. Çok ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

Merhaba,

USB boot ile uğraşmak istemiyorsan benim gibi Virtualbox içerisine kurulum yapabilirsin, böylece ubuntu içerisine program kurabilir ve yaptıklarını kaydedebilir duruma geleceksin. Ben bunu biraz farklı yapıyorum :) Ben Ubuntu kullanıyorum windows makinelerimi sanal makine altında çalıştırıyorum.

Virtualbox ücretsiz ve çabuk kolay kurulur bir araç; popüler ve baya bayaa da desteği mevcut. Yalnız yüklemeyi yaptıktan sonra "Extension Pack" yüklemesinide yap ki USB felan çalışşsın sorun çıkarmasın.
VirtualBox Downloads

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı