Çözüldü USB bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

delvarto

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Orta Doğu
Daha fazla  
Merhaba, Flash'a dosya atıyordum. Bir ara mutfağa gittim geldim ki gönderim iptal olmuş, flash da takılı gözükmüyor. İçindeki dosyalar önemli. Restorer vs. birkaç program denedim ama gözükmüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar bir güncelleme yapmak istiyorum. Çok şükür saatlerdir uğraşlarım sonucu hem verilerimi kurtardım hem usb'yi kullanabilir hale getirdim. Biraz bahsedeyim:
Başlangıçta benim amacım iki farklı usb'de olan verilerimi tek bir usb'de toplamaktı. Bu işlemi yaptıktan sonra verileri çıkarttığım usb'yi biçimlendirmiştim. Biçimlendirdiğim usb'den gerekli programlar sayesinde verilerimi çok şükür geri getirebildim. Bozulan usb'yi ise birkaç şey yaptıktan sonra kullanılabilir hale getirdim. Fakat garip olan şu ki her şeyden önce usb 32gb olarak gözüküyordu, ben usb'yi geri getirdikten sonra 24gb olarak gözüküyor.
Genel olarak böyle.
Arkadaşlar bir güncelleme yapmak istiyorum. Çok şükür saatlerdir uğraşlarım sonucu hem verilerimi kurtardım hem usb'yi kullanabilir hale getirdim. Biraz bahsedeyim:
Başlangıçta benim amacım iki farklı usb'de olan verilerimi tek bir usb'de toplamaktı. Bu işlemi yaptıktan sonra verileri çıkarttığım usb'yi biçimlendirmiştim. Biçimlendirdiğim usb'den gerekli programlar sayesinde verilerimi çok şükür geri getirebildim. Bozulan usb'yi ise birkaç şey yaptıktan sonra kullanılabilir hale getirdim. Fakat garip olan şu ki her şeyden önce usb 32gb olarak gözüküyordu, ben usb'yi geri getirdikten sonra 24gb olarak gözüküyor.
Genel olarak böyle.

Çözüm
Arkadaşlar bir güncelleme yapmak istiyorum. Çok şükür saatlerdir uğraşlarım sonucu hem verilerimi kurtardım hem USB'yi kullanabilir hale getirdim. Biraz bahsedeyim:
Başlangıçta benim amacım iki farklı USB'de olan verilerimi tek bir USB'de toplamaktı. Bu işlemi yaptıktan sonra verileri çıkarttığım USB'yi biçimlendirmiştim. Biçimlendirdiğim USB'den gerekli programlar sayesinde verilerimi çok şükür geri getirebildim. Bozulan USB'yi ise birkaç şey yaptıktan sonra kullanılabilir hale getirdim. Fakat garip olan şu ki her şeyden önce USB 32 GB olarak gözüküyordu, ben USB'yi geri getirdikten sonra 24 GB olarak gözüküyor.
Genel olarak böyle.

Nasıl USB'yi onardınız hocam? Eğer söylerseniz çoğu flash bellek çöp olmaktan kurtulur
Siz USB'yi kurtarmışsınız ona şükredin.

Nasıl USB'yi onardınız hocam? Eğer söylerseniz çoğu flash bellek çöp olmaktan kurtulur.
Siz USB'yi kurtarmışsınız ona şükredin.

Usbdev diye bir site var, oradan usbmdeki chip için uygun olan uygulamayı yükleyip güncelleme yaptım. Siteye ülkemizden giriş yapılamıyor, VPN ile ABD üzerinden bağlandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak böyle.

Merhaba bende de aynı sorun vardı usb'yi çalışır hale getirmeyi başardım ama verilerimi geri getirme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Verilerinizi nasıl kurtardınız?

Merhaba bende de aynı sorun vardı usb'yi çalışır hale getirmeyi başardım ama verilerimi geri getirme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Verilerinizi nasıl kurtardınız?
Valla bir uygulama vardı ama adını hatırlamıyorum tam, internette biçimlendirmiş bellekten veri kurtarma gibi bir arama yaparsanız karşınıza çıkacaktır.

"Active undelete data recovery toolkit" diye bir program indirdim, flash biçimlendirme uyarısı için, uygulama demo versiyonu, dosyaları geri getiriyor ama yüklemek için key şifresi veya ücretli satın alma istiyor çözemedim

Geri
Yukarı