USB-C portuna harici ekran kartı bağlamak

kudretce

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, daha önce yaptığım araştırmalarda Thunderbolt 3 portundan aynı anda:

-Şarj
-USB 3.0 (Klavye, mouse vs.)
-Harici ekran kartı ve çıkışında 4K monitör.

Bağlandığına şahit oldum.

Şimdi benim soruma gelecek olursak,

Huawei 14 2020 cihazıma adaptör yardımıyla evde işten gelince çalışmak için notebookumu çıkarıp tek bir USB-C girişinden:
-Şarj
-USB 3.0(Klavye ve mouse)
-HDMI bağlantısı.

Yapıp cihazımı masaüstü gibi kullanıyorum. (Ekstradan mouse tak, klavye tak, HDMI kablosu tak, şarj tak derdim olmuyor)

-Harici ekran kartı adaptörü alsam tek bir tane USB-C çıkışı, Thunderbolt 3 gibi, hepsini aynı anda destekler mi?
-Eğer hepsini birden besleyemez, yani desteklemez ise, tek bir USB-C çıkışı sadece harici ekran kartını destekler mi?

Harici ekran kartı Dock aracı Thunderbolt'dan gelen enerjiyi kullanmıyor. Kendine ait PSU'su var.
Bunun bilincindeyim, benim öğrenmek istediğim şey USB-C portunun ekran kartından gelecek olan bilgileri işleyecek kadar veri hızına sahip olup olmadığı. Ve sormak istediğim merak ettiğim port Thunderbolt değil USB-C dir.
Konuyu okudum arkadaşta benim sormak istediğim şeyi sormuş kısmen ancak cevap alamamış.

Bunun bilincindeyim, benim öğrenmek istediğim şey USB-C portunun ekran kartından gelecek olan bilgileri işleyecek kadar veri hızına sahip olup olmadığı. Ve sormak istediğim merak ettiğim port Thunderbolt değil USB-C dir.
Normal bir Type-C girişine E-GPU takamazsın. Veri yolu genişliği yetmeyecektir. Thunderbolt 3 40 Gp/s hız sunabiliyor. O yüzden de ayrı bir adı var zaten. Yapmak istediğiniz şey mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı