USB C (USB 3.2 gen 2) to DisplayPort kablosu önerisi

Hocam ben RTX 4080'li ve i9 işlemcili modeli aldım o yüzden 330W ile geldi bende. Yalnız bende 2 monitor var harici biri zaten HDMI diğeri hem DP hem de HDMI destekliyor ama şimdi Türkiye'de istediğimiz Type-C to DP kablo yok. O zaman mecbur HDMI alacağım ama Type-C 3.2gen2 to HDMI olan kablo var mı bildiğiniz? Ben henüz bakmadım ama bildiğiniz varsa şimdiden tavsiyenizi alayım :D
Valla ben bulamadım dediğiniz kabloyu bulsam alacaktım.Adaptör ben de 280 de sıkıntı olur mu az olması?

Vallahi ben bulamadım dediğiniz kabloyu bulsam alacaktım. Adaptör ben de 280 de sıkıntı olur mu az olması?

Hocam sizin laptopta işlemci ve ekran kartı modeli nedir? 4060'sa çok problem olacağını sanmıyorum ama bellide olmaz. Bazılarında bataryadan yeme durumu mevcutmuş bende şu ana kadar olmadı şükür. Ama bende korkarak aldım hatta Türkiye'deki satan firmada özellik kısmında batarya için 280W yazıyordu ama 330W geldi. Yanlış yazmışlar sanırım. Ek olarak bu bataryadan yeme durumu PC tam yükteyken oluyor yani triple a denen sağlam grafikli oyunlar RDR2, BF2042 God of War vesaire gibi oyunlarda ama hemen düşmüyor genelde sorun olsa bile en az bir yarım saat 1 saat oynamanız lazım Full Ultra ayarlarda. Ek olarak timespy testi yapabilirsin bilgisayarına eğer 4060 ekran kartı varsa testte ekran kartının 140W güç çekebilmesi lazım. Daha düşük çekerse sıkıntı olabilir belki ama kesin bir şey diyemem cihazlar yeni olduğu için sürücüleri tam stabil değil henüz olabilir o yüzden ama en kesin sonuç bence oyun testi yapmak ağır grafikli bir oyuna gir MUX'u aç Ultra moda al PC'yi 2 3 saat oyna sağlam bir oyun bataryada %99 98'in altına inerse bataryanda problem vardır.

Hocam sizin laptopta işlemci ve ekran kartı modeli nedir? 4060'sa çok problem olacağını sanmıyorum ama bellide olmaz. Bazılarında bataryadan yeme durumu mevcutmuş bende şu ana kadar olmadı şükür. Ama bende korkarak aldım hatta Türkiye'deki satan firmada özellik kısmında batarya için 280W yazıyordu ama 330W geldi. Yanlış yazmışlar sanırım. Ek olarak bu bataryadan yeme durumu PC tam yükteyken oluyor yani triple a denen sağlam grafikli oyunlar RDR2, BF2042 God of War vesaire gibi oyunlarda ama hemen düşmüyor genelde sorun olsa bile en az bir yarım saat 1 saat oynamanız lazım Full Ultra ayarlarda. Ek olarak timespy testi yapabilirsin bilgisayarına eğer 4060 ekran kartı varsa testte ekran kartının 140W güç çekebilmesi lazım. Daha düşük çekerse sıkıntı olabilir belki ama kesin bir şey diyemem cihazlar yeni olduğu için sürücüleri tam stabil değil henüz olabilir o yüzden ama en kesin sonuç bence oyun testi yapmak ağır grafikli bir oyuna gir MUX'u aç Ultra moda al PC'yi 2 3 saat oyna sağlam bir oyun bataryada %99 98'in altına inerse bataryanda problem vardır.

Teşekkür ederim hemen deneyeceğim merak ettim şimdi.

Merhaba yeniden size 2 sorum olacaktı NVIDIA da olan whisper mod ve battery Boost açılmalılar mı yoksa kapalı mı kalmalı yüksek performans için?

Hocam çıldırmak üzereyim laptopu açmıyordum 2 haftadır en son kaymak gibi akıyordu sorunsuzdu, bataryayı test etmek için açtım monitöre bağlı laptop çalıştırdım RDR 2 ultrada başta yine iyiydi Alt Tab yaptım MSI Afterburner falan açarken bir anda kasmaya başladı Afterburner'la izlediğimde lanet CPU wattını düşürdü bence işlemci kaynaklı gibig eliyor bana sürekli kasmaya başladı yine bu olmuştu sonra çözülmüştü Armoury Crate programı silip yeniden yükledim, chipset driverını yeniden yükledim, sadece laptop ekranından oynadım sorun hala devame diyor hiçbir türlü çözemiyorum dediğim gibi sorun bence CPU'nun watt düşürmesi bu arada Turbo modda da normal modda da denedim aynı.
Red Dead Redemption 2 2023.04.03 - 19.45.01.05.mp4
Bu video kaymak gibi aktığı hali CPU wattı daha yüksek görüldüğü üzere bence sorun CPU watt ı

Bu da sorunlu hali takılmalar çok belli olmamış ama sürekli kısa aralıklarla hafif kasıyor.
Sizce sorun nerede?

Son düzenleme:
Selamlar, USB C (USB 3.2 gen 2) to DisplayPort bu soruna çözüm bulabildiniz mi aynı sorun bende de var malesef, hdmi ile max. 144Hz görüyorum, farklı hdmi kablosu veya type-c kablosu bulabildiniz mi, var mı gelişme.

Selamlar, USB C (USB 3.2 gen 2) to DisplayPort bu soruna çözüm bulabildiniz mi aynı sorun bende de var malesef, hdmi ile max. 144Hz görüyorum, farklı hdmi kablosu veya type-c kablosu bulabildiniz mi, var mı gelişme.
Merhaba sizde bir gelişme var mı USB 3.2 gen 2 to DisplayPort bulabildiniz mi?

Arkadaşlar öncelikle konu hakkında bilgisi olanlar yazsın.

Amazon.com.tr

Tavsiye üzerine aldığım kablo özellikleri yetmedi, USB 3.1 miş bu kablo ve laptopa sadece Type-C (USB 3.2 gen 2) kablo oluyormuş.
Sizlerden istediğim Type-C (USB 3.2 gen 2) to DisplayPort kablo önerisi istiyorum.
Aynı ben asus tuf a15 ve monitör 24gb65r-b aldım taktım ekran gelmiyor ekran kartı uyumsuzluğu olduğunu anladım iade verdim dün yeni model eklemiş puagge usbc display şiparis verdim puagge sitesi şiparis verdim siz monitör ve asus hangisi puagge hdmi 2.1 g sync açtın mı

Monster Pusat typec/dp kablo ile çözüldü benim sorunum, diğer kablolar (Paugge vs.) İle verim alamamıştım.

Evet link attığım sipariş verdim Paugge uscb dipslayport yeni modeldir taktım çalışıyor sonra forum yazdığım stok tükendi şasırdım 😊

Evet link attığım sipariş verdim Paugge uscb dipslayport yeni modeldir taktım çalışıyor sonra forum yazdığım stok tükendi şasırdım 😊
Paugge aynı kablo ile çalışmada sıkıntı olmamıştı bende de, ekran yenileme için 144 hz üstü görülmüyordu, ilettiğim pusat kablo ile sonuç aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı