"USB denetleyicisi kaynakları aşıldı" hatası

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. Bilgisayarın başından kalkmıştım, 1-2 saattir herhangi bir USB cihaz takıp çıkartmadım. Yine de böyle bir hata çıktı ekranımda. Bir sorun olur mu?
Tüm USB portlarım dolu, 6 port var.
Takılı olan cihazlar:
ROG Strix Flare (2 USB kablosu var, birisi klavye üstüne bir şeyleri takmak için. İkisi de takılı. Birisi boşta, kullanmıyorum şu anda.)
ROG Pugio II alıcısı, ama kablolu modda kullanıyorum. Kablosu da takılı.
Gamepower GP700
HyperX Cloud Alpha S

Ayrıca sisteme bugün Corsair SP120 RGB Pro fanları taktım. iCUE kontrolcüsü anakartın USB girişlerinden birine takılıyor. Takmadan önce böyle bir hata almamıştım. Takalı 3-4 saat oldu, o sürede bilgisayar çalıştı. Yeni olması da garip.

Sistem:
Ryzen 5 5600X - MSI B450 Gaming Plus Max - MSI GTX 1660 Gaming X - XPG D41 16(8*2) GB 3200 MHz RAM - Samsung 870 Evo 500 GB - WD SN550 500 GB - Wraith Prism - Corsair 4000D Airflow - Corsair TX 750M
Ekran görüntüsü 2021-06-19 230325.png

En son taktığın sp 120'yi çıkarıp dene büyük ihtimalle bu cihazı taktığın USB'nin gücü bu aygıtı çalıştırmaya yetmiyor.
Hocam şöyle bir şey var. Bu iCUE kontrolcüsü zaten HDD'lere takılan parçalardan birinden güç alıyor. Uzun L gibi bir kablo var ya, ondan. Gücü ondan alıyor, USB jumperına takılan da sadece iCUE yazılımı ile ayar yapmak için herhalde. Buna rağmen böyle olması garip geldi. Ayrıca, dediğim gibi, fanlar 2-3 saattir takılı ama yeni hata verdi.
Ha, not olarak. Fanlar hem iCUE kontrolcüye, hem de anakarttaki SYS_FAN jumperlarına bağlanıyor. Gücü anakarttan alıyorlardır bence.

Merhaba. Bilgisayarın başından kalkmıştım, 1-2 saattir herhangi bir USB cihaz takıp çıkartmadım. Yine de böyle bir hata çıktı ekranımda. Bir sorun olur mu?
Tüm USB portlarım dolu, 6 port var.
Takılı olan cihazlar:
ROG STRIX flare (2 USB kablosu var, birisi klavye üstüne bir şeyleri takmak için. İkisi de takılı. Birisi boşta, kullanmıyorum şu anda.)
ROG Pugio II alıcısı, ama kablolu modda kullanıyorum. Kablosu da takılı.
Gamepower GP700.
HyperX Cloud Alpha S

Ayrıca sisteme bugün Corsair SP120 RGB Pro fanları taktım. iCUE kontrolcüsü anakartın USB girişlerinden birine takılıyor. Takmadan önce böyle bir hata almamıştım. Takalı 3-4 saat oldu, o sürede bilgisayar çalıştı. Yeni olması da garip.

Sistem:
Ryzen 5 5600X - MSI B450 Gaming Plus Max - MSI GTX 1660 Gaming X - XPG D41 16(8*2) GB 3200 MHz RAM - Samsung 870 EVO 500 GB - WD SN550 500 GB - Wraith Prism - Corsair 4000D airflow - Corsair tx 750M.
Eki Görüntüle 1075344

Bir çözüm bulabildin mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı