USB Device over current status detected hatası

Olmadı BIOS pilini çıkar, böylece sıfırlanır.
Maalesef BIOS pilini çıkardım 30-40 bekledim yeniden taktım yine aynı hatayı verdi. Masaüstünün gelmesi için çok sinir bozucu bir şekilde BIOS güncelleme yaparak girebiliyorum. Kafam durdu arkadaşlar neden bu hatayı alıyorum anlamıyorum. Diyorum ki BIOS'u komple silip yeniden yükleyeyim ancak bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bilen varsa yöntemini çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerinde bir yerde kısa devre olabilir sanırım. Bütün USB portların içine bak pislik falan varsa temizle. Statik elektriği boşaltmaya çalış varsa tabi bilemiyorum orasını.

Son düzenleme:
Ön USB port bağlantısı takılı ise sökün. Kısa devre olabilir. Takılı değilse anakartı kasa dışına çıkartın. Bir yerde kısa devre varsa bunu ortadan kaldırmış ve sorunun kısa devreden kaynaklandığından emin olmuş olursunuz.

Anakartı kasa dışına çıkarmanıza rağmen sorun devam ediyorsa ya güç kaynağınızda bir arıza vardır ay da USB portlarınızın birisnin arkasındaki koruma devresi yanmıştır. Bunun BIOS'u silip yeniden yazma vb. ile bir ilgisi yok.

Ön USB port bağlantısı takılı ise sökün. Kısa devre olabilir. Takılı değilse anakartı kasa dışına çıkartın. Bir yerde kısa devre varsa bunu ortadan kaldırmış ve sorunun kısa devreden kaynaklandığından emin olmuş olursunuz.

Anakartı kasa dışına çıkarmanıza rağmen sorun devam ediyorsa ya güç kaynağınızda bir arıza vardır ay da USB portlarınızın birisnin arkasındaki koruma devresi yanmıştır. Bunun BIOS'u silip yeniden yazma vb. ile bir ilgisi yok.

Recep bey aşağıdaki linkte Asus bios incelemeniz yer almakta.Burda Usb portlar tek tek de devre dışı bırakabildiğimizi söylemiştiniz. Eğer tespit edebilirsem hangi usb de sorun olduğunu ve kapatırsam sorun düzelir mi acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@AlucardD Cevap bekleyerek boşa vakit kaybediyorsun! İnsanların fikir ve tahminlerini dikkate alarak sorunların çözümüne odaklan.

Her zaman aynı sonuç olmayabiliyor, bu yüzden denemelisin.

Bu problemi biraz önce ben de yaşadım. Başlık sahibinin yıllar önce yaşamasına rağmen şuan yaşayanlar adına saçma gelebilecek ama çözüme kavuşturan 1 kaç taktik yazıyorum.

1-Eğer masaüstü ise, arka plakayı kırmadan bi öne arkaya doğru 2 parmağınızla ileri geri yapın. Sonra bütün kabloları takıp, bilgisayarı kapağı kapalı şekilde çalıştırın.
2- Bilgisayarcılardan bilgisayarınızın aynı marka ve modeline sahip arka plaka bulmaya çalışın ve eğer bulmakta başarılı olursanız eski arka plakanız ile değiştirin.

Bu 2 taktik pratikte zor da olsa ve saçma da gelse beni 1. maddesi çözüme kavuşturmuştur.
2. maddeyi gerçekleştirebilecek 2. yedek arka plakam da benden emir beklemekte :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı