USB, DVD, CD olmadan Linux nasıl kurulur?

Direk hard diske kurmak istiyorum. Windows'u silip onu kurmak istiyorum. 1 kaç tane OS olmasın.

Hocam dediğim gibi. Vento'yu harici bir diskiniz varsa kurun. Ardından oradan Linux isonuzu boot edin. Kurulum yapacağınız diski seçerek kurulumu yapın. Windows kurulu diski seçerseniz ve tüm diski sil derseniz Windows silinir zaten.

Linux'u yükleyip sonra Linux'dan silmek oluyorsa kolay.

Olmalı. Önce Windows üzerinden diskin ucuna Linux kurulum imajı yazdıracaksınız, bu imajdan başlatıp Windows'u silip Linux kuracaksınız. Kurulan Linux üzerinden de diskin ucundaki kurulum medyasını sileceksiniz. Diskin 5 GB kadar alanını boşa çıkartmış oluyorsunuz, tek eksi yanı bu sanırım.

Özetle bu şekilde. Yapamam diyorsanız ben veya bir başka üye elbet detaylıca anlatacaktır.

Ufak bir hatanda "An operation system not found" yazısıyla uzun uzun bakışırsın. Bu da riski.

Olmalı. Önce Windows üzerinden diskin ucuna Linux kurulum imajı yazdıracaksınız, bu imajdan başlatıp Windows'u silip Linux kuracaksınız. Kurulan Linux üzerinden de diskin ucundaki kurulum medyasını sileceksiniz. Diskin 5 GB kadar alanını boşa çıkartmış oluyorsunuz, tek eksi yanı bu sanırım.

Özetle bu şekilde. Yapamam diyorsanız ben veya bir başka üye elbet detaylıca anlatacaktır.

Ufak bir hatanda "An operation system not found" yazısıyla uzun uzun bakışırsın. Bu da riski.
Anlamadım. Şemayı verdin ama nasıl yapılacağını anlatabilir misin?

Eğer Boot Menu'den EFI seçebiliyorsan, herhangi bir depolama biri yani SSD, HDD, MTP cihazı, USB falan ne varsa elindel kurabilirsin Linux.

Ben yıllardır öyle kuruyorum. Hatta 2 GB kurtarma birimi olarak elementaryOS Live sürümü saklıyorum HDD üzerinde.

Hocam USB ile kursam sonra silmek oluyormu?

Geri
Yukarı