USB Flash Bellek mi yoksa Taşınabilir Disk mi?

Guanzo

Kilopat
Daha fazla  
Depolama olarak kullanacağım. Sizce,

USB Flash Bellek 3.0 (128GB) mi yoksa WD 2.5" 1TB 3.0 taşınabilir disk mi önerirsiniz?

Ne depolayacağınıza bağlı. USB bellekleri taşıması daha kolay ve taşınabilir disklere göre çok çok daha dayanıklıdır. Taşınabilir disk yere düştüğü zaman büyük ihtimalle patates olacaktır. 128 GB yeter diyorsanız USB alın.

Ben gunumuz dunyasinda 128GB depolama alaninin hic kimseye yeterli olacagina inanmiyorum.

Tasinabilir harddisk al, kafa rahat olur en azindan. Ben de en kisa surede tasinabilir bir model satin alacagim, resimlere alan yetmiyor artik.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'yi tak kullan. Ben daha 2 yılı dolmayan HDD bozdum ama yaklaşık 6-7 yıldır çalışan bir bellek biliyorum.

Kesinlikle taşınabilir disk alınmalı özellikle depolama diyorsun. Alternatif olarak masaüstü kullanıyorsan harddisk de alabilirsin.

6-7 yıl mı? Elimde SANDISK Ultra 16 var. 7 seneden beri kullanıyorum. Bozulmadı bile. Bazı şirketler Flash Drive'larına ömür boyu garanti veriyorlar.

Kullandığım 4GB alana sahip bir eski dostum var. Kendisi ile yaklaşık 11 yıldır beraberiz. Artık yeni bir bellek kullanmalıyım diyorum lakin ihanet olacakmış gibi hissediyorum. Ailemden birisi oldu. Konuya gelecek olursak da tabi ki taşınabilir bir disk olacaktır önerim. Kayıp olmayan ve daha güvenli bir çözüm.

Ben gunumuz dunyasinda 128GB depolama alaninin hickimseye yeterli olacagina inanmiyorum.

Tasinabilir harddisk al, kafa rahat olur en azindan. Ben de en kisa surede tasinabilir bir model satin alacagim, resimlere alan yetmiyor artik.
Hocam hard diskin sallanması sakıncalı. SSD'de ise hassas parça yok ya taşınabilir diskler hangi sınıfa giriyor? Hassas mı harddiskler gibi? Aydınlatırsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı