USB flash bellek önerisi

F/P olarak en iyisi BİM'de satılan Toshiba'lar 7 tane aldım hepsinde Windows 10, Windows 11, Memtest, Catalina vb şeyler var 1 senedir iyi gidiyor.

Benim gördüğüm en çok bozulan flash bellekler Sandiskler.
Bir kezde Kingston bozuldu format usb'si oluştururken. 2 tane toshiba var yıllardır siler, formatlar kullanırım hiç bir sıkıntı yok. U 202 modeli ama hızları tabi düşük usb 2.0

Ultrafit'in önceki versiyonu vardı bende 128 gb. İçinde birçok veri vardı. Önce arkadaki plastik kısım kırıldı. Aşırı ısınıyordu. Bu ısınmadan kaynaklı içindeki küçük direnç lehimi eridi ve sonra da direnç düştü kayboldu. Ultrafite yazdım direnç değerini veremeyeceklerini, veri kurtarma servisinden yardım alabileceğimi söylediler. O gün bugündür Sandiskten uzak duruyorum. Verileri kurtarmak için direncin yerine bir tane potansiyometre lehimleyip direnç değerini tespit edeceğim. Acil olmadığı için denemedim daha.

Benim gördüğüm en çok bozulan flash bellekler SanDisk'ler.
Bir kezde Kingston bozuldu format USB'si oluştururken. 2 tane Toshiba var yıllardır siler, formatlar kullanırım hiçbir sıkıntı yok. U 202 modeli ama hızları tabii düşük USB 2.0

SanDisk var bende 5 senedir kullanıyorum sorun yok ama yazma okuma hızı düşük.

Benim gördüğüm en çok bozulan flash bellekler SanDisk'ler.
Bir kezde Kingston bozuldu format USB'si oluştururken. 2 tane Toshiba var yıllardır siler, formatlar kullanırım hiçbir sıkıntı yok. U 202 modeli ama hızları tabii düşük USB 2.0

Hocam 2 tane SanDisk flash bozuldu ve neredeyse hiç kullanmamama rağmen.

Geri
Yukarı