USB flash disk biçimlendirilemiyor

Yeni birim aç yerine onun adı sürücü harfi ve yolu değiştirdir. Oraya tıklayarak NTFS klasörüne bağlayı seçerek sabit diske yeni bir klasör açın. İşlemler bittikten sonra biçimlendirmeyi deneyin.

Dediğinizi yapıp biçimlendirdim "Windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı." Sonucunu aldım.

Daha birkaç gün öncesine kadar kullanabiliyordum hatta üzerine Ubuntu yazdırıp PC'ye Ubuntu kurdum. Ubuntu üzerinden biçimlendirmiştim. Sonrasında Ubuntu'da sorunlar yaşadığım için Ubuntu'yu formatlamak için Windows üzerinden biçimlendirmek ve diske Ubuntu ISO'su yazmak istedim ama disk 3 MB görünüyordu. Ben de değişik biçimlendirme işlemleri yaptım sonra bu hale geldi. İçinde saçma sapan dosyalar var. Disk yönetiminde görünüyor ama oradan biçimlendirilemiyor. Windows gezgini üzerinden biçimlendirmeye çalışıyorum yine olmuyor. Minitool Partition vs. programlar üzerinden denedim yine olmadı. Diskpart üzerinden denedim yine olmadı. Hala kurtarılma şansı var mı?

Aynı sorunla bugün karşılaştım. Çoğu takıldığımız yer aynı. Saatlerce videolar, programlar, CMD komutları denedim başaramadım. Çok basit bir yolla hallettim, umarım sende de işe yarar. Uygun bir kablo vasıtasıyla USB belleği telefona bağladım. "Biçimlendirilsin mi?" diye sordu. Evet dedim ve olay bitti. Denemeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı