USB flash disk biçimlendirilemiyor

Öncelikle diski sıfırlarla yazın. Disk tablosunu MBR olacak şekilde tekrar yazdırın. Hasar görmüş olabilecek bloklar için de tarama yapın ve onarmaya çalışın.
Diski sıfırlarla yazmak ne demek hocam?
diskpart üzerinden belleği seçerek repair disk=<BELLEK NUMARASI> komutunu çalıştırır mısınız?
Aldığım hata:
The command you selected is not available with this version of Windows.

Rufus'la deneyip hata aldıktan sonra sıfırlamak için disk yönetimine girdim. Önüme bir seçenek geldi. MBR veya GPT diye ben de MBR yaptım ama sistem belirtilen yolu bulamıyor hatasını aldım.

Bu da olmuyorsa son olarak disk yönetiminde cihazının üzerine yeni birim açmayı deneyin.

Son düzenleme:
Belleği seçtikten sonra list partition yazın. Eğer 1 partition varsa sel partition 1 yazdıktan sonra delete partition komutunu çalıştırın. Sonra create partition primary diyerek partition oluşturun. select partition 1 yazıp active komutunu girin ve format fs=fat32 quick komutunu girin. Eğer olmazsa son olarak Tamsa13 adlı youtube kanalının son videosuna sorununuzu yazın. Gayet bilgili kişi size yardım edebilir.

Belleği seçtikten sonra list partition yazın. Eğer 1 partition varsa sel partition 1 yazdıktan sonra delete partition komutunu çalıştırın. Sonra create partition primary diyerek partition oluşturun. select partition 1 yazıp active komutunu girin ve format fs=fat32 quick komutunu girin. Eğer olmazsa son olarak Tamsa13 adlı youtube kanalının son videosuna sorununuzu yazın. Gayet bilgili kişi size yardım edebilir.

Aldığım hata:

DiskPart has encountered an error: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.
See the System Event Log for more information.

Geri
Yukarı