USB girişine gamepad takınca USB takıp çıkartma sesi geliyor

SunSet

Megapat
Öncelikle herkese merhaba. Bilgisayarımda 3 adet USB girişi bulunmaktadır ve sadece yalnız bu bir girişinde bu sorunu yaşamaya başladım. Geçen hafta USB girişimde oyun kolu bağlıyken CS:GO oynuyordum ve oyun sırasında bir süre sonra aniden USB takma ve çıkarma sesleri duymaya başlamıştım. Sorunum oyun kolum bir görüp bir görmemeye başlamasıydı. Neyse, oyun kolumda mı sorun var dedim ve diğer USB girişine taktım sorun yoktu. 3 adet USB flash belleklerim vardı, sorun yaşadığım USB girişine sırayla taktım ve sadece USB 3.0 flash belleğimi okuyordu. USB 2.0 flash belleklerim sadece güç ışığı yanıp görmüyordu ben de sorun olmayan USB portundan önyüklenebilir format USB'si hazırladım BIOS'ta görüyor mu diye. Orada da USB flash belleğimi görmediğini fark ettim. Ben de bunun üzerine servise gönderdim, servis format atıp bir şey yok deyip geri dönmüştü ki öyle gözüküyordu. Akşama kadar USB belleklerimi denedim ve hatta sorun yaşadığım girişten USB 2.0 flash bellekle temiz format atmıştım, sorun görünmüyordu. Akşam olunca oyun kolumu bağlayıp oyun oynayayım dedim 10 dk sonra tekrar aynı sorun oluştu.

Sonra aynı şekil USB 2.0 belleklerimi görmüyordu, USB girişinin üzerinde USB 2.0 flash belleği beklettim bir süre görmeye başladı ve USB flash bellekleri takıp sorun yaşatmıyordu. Sadece oyun kolunu bağlayınca sorun başlıyordu yeniden ve bir süre sonra çalışmaya başlayınca oyun kolunu yeniden USB girişine takayım dedim yine aynı sorunu yaşadığımı fark ettim. Şu an yine USB flash belleklerimi görmüyor. Sorun kolda olsa diğer USB girişlerinde de aynı problemi yaşatması gerekmiyor muydu? Bu USB 2.0 görmesi bir süre sonra düzeliyor herhalde. Ben öyle servisine göndermiştim, servisin elinde çalıştığı görünce sorun yok diye işletim sistemini yeniden kurup bana bilgisayarımı geri gönderdiler. Ben de işletim sistemi sanıp bu akşam oyun oynamaya devam edecektim ki yine aynı şey sorunum başıma geldi.

Daha önceden de bu USB girişinde de oyun kolu bağlı oynuyordum sorun yoktu. Aygıt yöneticisinde ve disk yönetiminde takılı bir USB bellek görünmüyor, hatada görünmüyor sorun yaşadığımda. Diğer USB girişlerinde bu problemi yaşamıyorum ve USB flash belleklerim sorun yaşamadığım diğer USB girişlerinde sorunsuz çalışıyor.

Az önce yine düzeldi. Bu sefer kol yerine USB kablosuz faremi taktım, onu gördü okudu ve daha sonra 10 dk mı ne tekrar gitti. Sanırım USB girişi ile alakalı olabilir bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı