USB görmeme sorunu

DENIZ BAYSAL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Freedos bir bilgisayar var elimde ona Windows 10 yükleyeceğim. Fakat diğer bilgisayardan Windows 10'u ISO dosyası yapma bölümünde USB'yi görmüyor. Aynı şekilde Rufus da USB'yi görmüyor. USB ile alakalı sorun değil, farklı 8 ve 16 GB flash diskler denedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani şu şekilde windows 10 kurulum ekranında başka bir bilgisayar için medya oluşturu seçtikten sonra 2 seçenek cikiyor.1.usb flash bellek 2.İso dosyasi
Burada 1.yi seçince gozukmesi gereken usb görmüyor farklı usbler ile denendi.

Öncelikle o ekrandan 2. seçeneği seç ve bilgisayarına indir. Sonrasında Rufus ile USB'ye yüklersin. Elinde yedek ISO bulunmuş olur bu sayede.

Şimdi elimden geldiğince USB görmeme sorununa değinmek istiyorum. Başlat simgesine sağ tıkla ve "Disk Yönetimi"ne gir. Eğer USB takılı olmadığı halde bir F: sürücüsü mevcut ise USB için tanımlanan bir sürücü yoktur demektir. USB'ni bu ekran açıkken tak. Disk Yönetimi penceresinde USB'ni göreceksin. Ona sağ tıkla ve "Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir..."e tıkla. Açılan pencerede herhangi bir sürücü atanmamış ise Ekle'ye bas ve F, G, H... Atayabileceğin herhangi bir harfi ata. Sorunun bundan kaynaklı ise çözülecektir.

İso indirip rufus la yapmaya çalıştım ama o da aynı şekilde usbleri görmüyor.rufusun sekme kısımları boş gözüküyor.

Usb kısmını ise deneyeceğim.Tesekkurler.

İso indirip rufus la yapmaya çalıştım ama o da aynı şekilde usbleri görmüyor.rufusun sekme kısımları boş gözüküyor.

Usb kısmını ise deneyeceğim.Tesekkurler.

UEFI format sonrası bilgisayarım, sistemin kurulu olduğu SSD'yi görüyordu ancak HDD'yi görmüyordu. Bu şekilde çözmüştüm. Eğer USB portunda bir sıkıntı yoksa ve sorunun bu da değilse ne yapılabileceği konusunda başka bir fikrim yok malesef. Umarım çözülür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı