USB bellek görmeme sorunu

EmreEfe

Hectopat
Daha fazla  
Sunum ödevim vardı okuldan getirdim, taktım ses geliyor bu aygıt daha hızlı çalışabilir diyor fakat açamıyorum. İçinde 1 ayımı verdiğim meslek dersi ödevim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Güncel.

Güncel sürücüleri indirip kurdum, işe yaramadı. Okulda 10 farklı bilgisayarda denedim işe yaramadı. Okulda hocama sordum içerden donanımı bozulmuş falan dedi pekde umursamadan söyledi inanmadım açıkcası çünkü öyle bir şeyi gerektiren olay olmadı USB'ye.

internetten bir linux işletim sistemi indirip kur. Benimde buna benzer bir sorun gelmişti. Linux kurdum oradan harici harddiski açıp içindeki dosyaları kurtarmıştım. Eğer format atma işini iyi biliyorsan bir dene derim, umarım dosyaları kurtarabilirsin.

internetten bir linux işletim sistemi indirip kur. Benimde buna benzer bir sorun gelmişti. Linux kurdum oradan harici harddiski açıp içindeki dosyaları kurtarmıştım. Eğer format atma işini iyi biliyorsan bir dene derim, umarım dosyaları kurtarabilirsin.

Mac bilgisayarda denemiştim, orada gözükmedi. Linux işe yarar mı yine? Ha birde dosyaları yedeklemişim yeni aklıma geldi, USB kurtarsam yeter.

Disk yöneticisinde görmüyorsan durum pek iyi değildir.
Hocam şu şekilde gözüküyor, bozulmadan önce ki ismi BACKUPPER'di.
Ekran Alıntısı.PNG

İmzamdan KIS 2016 indir fullscan yap. Bir daha da okuldaki pc'lere usb takma. AV'siz bir pc'ye takma.
HP usb format tool indirin. Orada gözüküyorsa fat32 olarak formatlayın.
Okulda ki bilgisayarlara takarken mecbur kalıyorum, artık elimden geldiğince takmamaya çalışırım. Dediğinizi yaptım ve görselde ki hatayı aldım.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı