USB ile bağlı Speakerdan gelen cızırtı

KadirHawk

Hectopat
Merhabalar
Başlıkta belirttiğim gibi speaker USB ile bağlıyken rahatsız edici bir şekilde cızırtı geliyor ses kıstıkça azalıyor. Trust marka 25 TL'lik speaker yapıyor zannediyordum. Bu sefer internette en ucuzunu bulduğum Rampage aldım aynı sorun ses kalitesi ve seviyesi daha yüksek olduğu için çok daha fazla cızırtı-hışırtı geldi. Biraz araştırdım fakat ses ayarlarıyla hiçbir ilgisi olmadığını fark ettim. Es kaza karşıma cızırtı olmaması için USB gücünu telefon şarj aletiyle prizden alındığında hiçbir sorun olmadığı yazısı çıktı. Denedim ve gerçekten işe yaradı. Eğer aynı sorunu yaşayan varsa denesin işe yarıyor.

Bunun sebebinin ana kartın speaker ı besleyecek kadar güç iletememesi olduğunu okudum. Bu doğru mudur? Eğer doğru ise bunun çözümü var mıdır? Ses kartı ile çözebileceğimi düşünen olursa aynı gücü ileteceğini belirtmek isterim. Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim ama bütçe meselesi önemli olan bu sorunun nasıl giderileceğidir.
Sorununuzun çözümünü yazdım. Mecburen sesi kısık dinleyeceksiniz. Yoksa daha iyisini alana kadar cızırtı ile baş başa kalırsınız.

Geri
Yukarı