USB ile dosya aktarımında güvenlik

Hocam? Şu an sistemde Ransomware var, dosyalar şifrelenmedi mi? Çok ciddi. Hemen Anti-virüs yükleyip tüm sistemi taramak zorundasınız. Siz milletten dosyalarınızı sakınırken, şifrelenip hepsi çöp olacak haberiniz yok. :)

Ransomware dosyalarınızı şifreleyip, para karşılığı açan -garantisi yok- bir virüstür. Ayrıca Windows orijinal değil galiba? Karantinaya alınan 3 dosyayı temizleyin.

Kaldır seçeneği ile virüsleri kaldırdım. Daha önce kurcalamamıştım hiç. Orijinal olup olmadiğını bilmiyorum malesef. Ben geldiğimde bilgisayar kurulu hazırdı.
Açıkçası doyalarin sifrelenip satılmasına birşey yapamam. Şahsi bilgisayarim degil neticede antivirus yukleyerek mudahale edemem. Sanırim o yüzden uzak masaustü baglantısi oluşturarak kullandiğimiz lojistik yazılımına baglanmamızı sağlıyorlar. Belki bu yüzden de kullandiğımız bilgisayarlari önemsemiyorlar ve bilgisayarlara lojistik programını yüklemiyorlar. Tek bir sunucudan programa giriş yapiyor butün şubeler. Mesela programa giremiyorduk 2 gündür kullanıcı adı şifre soruyordu. Merkezle iletişime gectik soylediler öyle girdik. Yani onlar bizim bilgisayara bagliysa neden kullanici adi sifreyi kendileri bağlanıp tanimlamadilar bilmiyorum. Benim ilgilendigim sadece ben şarj icin telefonumu usbye taktiğimda yada bir cd taktığımda ana sunucu bunu gorebilir mi yada ana sunucuya dosyalar aktarilır mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı