USB ile yükleme sırasında donuyor

fioness

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar. 2011 sonu MacBook Pro bilgisayarım var. Sıfırlamaya çalışırken yanlışlıkla içerisinde ki sürümü sildim. Öncesinde hangi macOS vardı bilmiyorum, fakat Apple'ın sitesinden baktığımda 10.13 High Sierra olduğu yazıyor. Bende internetten High Sierra'nın DMG dosyasını indirdim. Transmac programı ile USB belleğe yazdırdım. Bilgisayarın Power tuşuna basarken option tuşunada basılı tutuyorum. USB bellek gözüküyor, tıklıyorum. Apple logosu çıkıyor ve altındaki bar iki kere doluyor. Sonrasında dil seçme ekranı geliyor. Dili seçiyorum ileri dediğim anda donuyor. Sebebi ne olabilir? High Sierra değil de başka bir şey mi yüklemeliyim?

WhatsApp Image 2020-05-20 at 16.20.34.jpeg

CMD+r tuşu ile girdiğimde lion sürümünü yüklemeye çalışıyor, fakat Apple eski sürümlerin indirmesini kapattığı için bunu kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılırken alt tuşuna basılı tutup, bir ağa bağlanıp, o bilgisayarın son sürüm işletim sistemi dosyalarını indirip otomatik kuruyor diye biliyorum. Bendeki Air 2014 model için böyle en azından...

Sorun galiba indirdiğim dmg dosyasının bozuk olmasından kaynaklı. Yarım saat kadar bilgisayarı bırakmıştım ve geldiğimde utilities kısmındaydı. macOS yüklemeyi başlat dediğimde sürüm bozuk tarzında bir bildirim çıktı. Şuan da başka bir yerden indiriyorum. Sonucu yazacağım.

Ben size orjinal Apple yazılımını direk Apple üzerinden indirin diyorum, siz imaj dosyası arıyorsunuz... komik

Ben size orjinal Apple yazılımını direk Apple üzerinden indirin diyorum, siz imaj dosyası arıyorsunuz... komik
Apple eski sürümlerin indirmesini durdurduğu için sunucuya erişilemedi hatası veriyor. O yüzden indiremiyorum, indirmiyorum değil
"can't download the additional components needed to install mac os x" bu hatayı veriyor tam olarak. Eğer bunun çözümünü biliyorsanız yapayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı