USB Kabloyu Ethernet Dönüştürücü İle Uzatmak

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
HTB104R4KpXXXXc1XpXXq6xXFXXXp.jpg

Şu üründen alıp CAT6 kablo kullanarak bir USB cihazın uzun mesafelerde kullanılmasını sağlayabiliyor muyuz?
Çalışma mantığı nedir, nasıl işliyor, yardımcı olur musunuz?

Kapının dışına USB webcam tarzında bir kamera koyup, zile basıldığında gelenleri bilgisayardan kontrol etmek istiyorum.

Son düzenleme:
Ethernet portu olmayan tabletimde kullanıyorum bu ürünü. Bunu taktığımda usb ethernet kartı olarak görüyor data kablosu olarak kullanabileceğini sanmıyorum.

Ethernet portu olmayan tabletimde kullanıyorum bu ürünü. Bunu taktığımda usb ethernet kartı olarak görüyor data kablosu olarak kullanabileceğini sanmıyorum.
Bunun iki çeşidi var bildiğim kadarıyla. Birisi USB data sinyallerini uzatmak maksadıyla kullanılan, diğeri ise ethernet kablosundan USB ethernet kartı olarak çalışan. Anladığım kadarıyla bu benim sorduğum data sinyali uzatmak için kullanılıyor. AliExpress'te sepetime ekledim. Detaylı bilgiye ulaşana kadar satın almayı düşünmüyorum, ondan sormuştum.

Aynı ürün n11'de 18 liraya satılıyor. 5 lira için 1 ay bekleme bence alıp dene işine yaramazsa iade etmesi kolay olur.

Son düzenleme:
Aynı ürün n11'de 18 liraya satılıyor. 5 lira için 1 ay bekle bence alıp dene işine yaramazsa iade etmesi kolay olur.
Haklısınız. Alıp deneme imkanı daha mantıklı duruyor. Öyle yapmak en iyisi sanırım. Teşekkürler alakanız için.

Yine de varsa kullanmış birilerinin yorumları iyi olur fikir verme açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı