Çözüldü USB kırıldıktan sonra bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tekila

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
Arkadaşım bilgisayarının ön USB portundaki kulaklığı çıkarırken kırmış ve uyarı olarak fazla güç isteniyor benzeri bir uyarı almış. Bilgisayarı kapatıp açmış ve bilgisayar açılmamış. Bilgisayar şu ekrana kadar geliyor ve kapanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG-20210413-WA0001.jpg

Çözüm
Arkadaşım bilgisayarının ön USB portundaki kulaklığı çıkarırken kırmış ve uyarı olarak fazla güç isteniyor benzeri bir uyarı almış. Bilgisayarı kapatıp açmış ve bilgisayar açılmamış. Bilgisayar şu ekrana kadar geliyor ve kapanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 973102
Kısadevre arızası veriyor. Kırılan ön panelin kablosunu anakarttan çekin düzelir.

Eki Görüntüle 973102
Kısadevre arızası veriyor. Kırılan ön panelin kablosunu anakarttan çekin düzelir.

Çözüm
Kısa devre hatası veriyor. Yazılımsal bir çözüm yok. Garanti veya bilgisayarcıya götürün.
Ya da ön panelin anakartla bağlantısını kesin.
@Mavi Lotus hocam bir sıkıntı mı var?
Basit bir çözüm için servise yönlendiriyorsunuz. Hepsi bir kabloyu çekmekten ibaret.

Kablolardan dolayı oluyor. Ayrıca ekrana baktım 3 Keyboards diyor 3 tane klavye neden var ki? :D
Herkes bilgisayarı açabilme becerisine ve cesaretine sahip değil. Kaş yapayım derken göz çıkarırlarsa o zaman sorumlu sizsiniz.
Eski laptop'umu fan temizliği yapıcam diye açmıştım. İşlemci pinlerini kırarak güne başladım.
Herkes bilgisayarı açabilme becerisine ve cesaretine sahip değil. Kaş yapayım derken göz çıkarırlarsa o zaman sorumlu sizsiniz.
Eski laptop'umu fan temizliği yapıcam diye açmıştım. İşlemci pinlerini kırarak güne başladım.

Sorun olan bilgisayarı servise götürmek en sıradan çözüm tipidir. Servise götürmek için kimse technopat forumda başlık açmaz. Evde yapabileceği bir şey olabilir mi diye yardım arıyor. Çözümü ilettik, beceremeyeceğini düşünürse yine götürür.

Siz burda laptopum yavaş diye bir konu açmış olsaydınız ve ben "Açın bilgisayarı fanları temizleyin zaten basit bir işlem deseydim. Bana karşı ne hissederdiniz 😂
Sorun olan bilgisayarı servise götürmek en sıradan çözüm tipidir. Servise götürmek için kimse Technopat forumda başlık açmaz. Evde yapabileceği bir şey olabilir mi diye yardım arıyor. Çözümü ilettik, beceremeyeceğini düşünürse yine götürür.

Arkadaş problemin ne olduğunu anlamak için de foruma atmış olabilir. Zaten ben de nasıl çözüleceğinin bilgisini verdim sizin gibi. Hangisini seçeceğine siz değil konu sahibi karar versin bırakın. Gereksiz gerginlik çıkarmak neden onu anlamadım.
Ki A320-M kartının ön panelinde 1 değil 6 tane kablo var. Hangisini çıkaracak hangisi kalacak. Kısa devre nerede oluşuyor bilmiyoruz. Eğer Power tuşu da ön panele bağlıysa, artık iki tane kablo çıkartırsınız düz kontak ile PC çalıştırır arkadaş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı