USB olmadan işletim sistemi yüklemek mümkün mü?

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar yeni sistem kurdum ve işletim sistemi atmak istiyorum. Elimde 4 GB ve 8 GB USB vardı ama 8 GB olanı bulamadım haliyle 4 GB Windows 10 için yetersiz. Acaba USB 3.0 portlu harici HDD ile yükleyebilir miyim? Ya da SD kart okuyucu ile olabilir mi? Bildiğiniz başka yol varsa o da olur.

Harici HDD ile yükleyebilirsin tabii. Ama içine Windows imajı yazılacağı zaman sıfırlanacak tüm HDD, ona göre boş bir HDD olsun ya da yedekleyebiliyorsan yedekle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz hayırlı olsun güle güle kullanın. Harici disk ile kurulum yapmanız biraz zor çünkü format USB’si yüklenirken komple biçimlendiriliyor içinde silinmesini istemediğiniz bilgiler varsa onlar gidecektir. DVD okuyucu varsa DVD ile yoksada bir USB ayarlayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Evet, SD kartla veya bir harici diskle kurabilirsiniz. SD karttaki tüm verilerinizi yedekledikten sonra USB belleğe nasıl yazdırma işlemi yapıyorsanız SD kartta da aynı yöntemi izleyeceksiniz.

Harici diskin içindeki verilerinizi temizlemeden kurmak için aşağıda açtığım konuya bakabilirsiniz. @Silinen üye'e yine çok teşekkür ederim. :)

Merhaba, arkadaşlar yeni sistem kurdum ve işletim sistemi atmak istiyorum. Elimde 4 GB ve 8 GB USB vardı ama 8 GB olanı bulamadım haliyle 4 GB Windows 10 için yetersiz. Acaba USB 3.0 portlu harici HDD ile yükleyebilir miyim? Ya da SD kart okuyucu ile olabilir mi? Bildiğiniz başka yol varsa o da olur.
Bunların hiç birine gerek yok harici DİSK'nizden partition ayırıp İSO yazdırabilirsiniz. WinSetupUSB programı ile harici DİSK'nize format atmadan da İSO yazdırabilirsiniz.

Sisteminiz hayırlı olsun güle güle kullanın. Harici disk ile kurulum yapmanız biraz zor çünkü format USB’si yüklenirken komple biçimlendiriliyor içinde silinmesini istemediğiniz bilgiler varsa onlar gidecektir. DVD okuyucu varsa DVD ile yoksada bir USB ayarlayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. DVD okuyucu en işime gelen yol ama elimde ki baya eski okuma yazma da sorun çıkartıp çıkartmamasından emin olamadım zira disk bölümünü açıp kaparken 5-6 kere aç kapa yapmam gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı