Format atmadan işletim sistemi kurmak mümkün mü?

Marked One

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pripyat
Elimde 2 tane HDD var. Birisi 160 GB diğeri 1 TB. İşletim sistemi için 160 GB HDD, depolama için 1 TB HDD kullanıyorum. İçinde 230 GB oyun var. Bu oyunları silmeden Windows 10 kurabilir miyim? Neden böyle bir şey istiyorsun derseniz 160 GB HDD sağlığı çok kötü durumda. Şu açtığım konuda ne kadar kötü durumda olduğunu görebilirsiniz. Bütün tavsiyelere açığım. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar şu an sistemim pek iyi olmadığı için SSD geçmek istemiyorum. Doğru düzgün bir sistem aldığımda SSD kullanacağım. Disk bölümlendirme işlemini deneyeceğim. Teşekkürler.

Hocam amacım format atarak onarmak değil. Elimde 2 tane HDD var. 1 TB olan sağlam ama 160 GB olan HDD durumu çok kötü. 160 GB HDD'nin durumu kötü değilken işletim sistemi için burayı, depolama ihtiyacım için 1 TB HDD kullanıyordum. Depolama için kullandığım zamandan beri içine 230 GB oyun yükledim. Şu an amacım bu oyunları silmeden işletim sistemini sağlıklı olan HDD'ye kurmak.

1TB HDD bölün disk yönetiminden arkadaşların dediği gibi format ekranında böldüğünüz birimi seçin Windows oraya kurun.

Screenshot_1.png

Arkadaşlar birim küçült dediğimde ne kadar beklersem bekleyim bu şekilde kalıyor. Var mı bir fikri olan?

Geri
Yukarı