USB olmadan Windows 11'den Windows 8.1'e geçilir mi?

Adam_88

Hectopat
Makaleler
3
RAM
4 GB RAM
SSD veya HDD modeli
Yazmaya uğraşamam
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6670
Anakart
H110M PRO VD
İşlemci
Intel Core i3-6098p
Artık çıldıracağım bu Windows 11 çok sorunlu bazı sistemlerde. Siz kesin düşünün bir ara illaki böyle olabilir ama ufak hatalar olabilir. Benimki bayağı ciddi explorer.exe bozuldu dümdüz açılmıyor. SFC /scannow bir işe yaramıyor. Güvenli mod girmeyi denemedim ve giremem de. Ben bu explorer.exe olmadan Windows 8.1 ISO'sunu açıp Sources'dan setup.exe çalıştırıp format atan varmış öyle atma imkanım var mı? Çünkü bu Windows 11 bayağı sorunlu çıktı bu bilgisayarda.
Not: Yanımda USB falan yok DVD bile yok DVD'lerin hepsi -r diye bir daha yazdıramıyorum o yüzden USB ile format atamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehberi Windows 8.1 ISO'su ile deneyebilirsin.

Artık çıldıracağım bu Windows 11 çok sorunlu bazı sistemlerde. Siz kesin düşünün bir ara illaki böyle olabilir ama ufak hatalar olabilir. Benimki bayağı ciddi explorer.exe bozuldu dümdüz açılmıyor. SFC /scannow bir işe yaramıyor. Güvenli mod girmeyi denemedim ve giremem de. Ben bu explorer.exe olmadan Windows 8.1 ISO'sunu açıp Sources'dan setup.exe çalıştırıp format atan varmış öyle atma imkanım var mı? Çünkü bu Windows 11 bayağı sorunlu çıktı bu bilgisayarda.
Not: Yanımda USB falan yok DVD bile yok DVD'lerin hepsi -r diye bir daha yazdıramıyorum o yüzden USB ile format atamam.
Bildiğim kadarıyla setup ile sadece yükseltme yapılabiliyor (hiç denemedim) ama yükseltmede dahi en sağlıklısı temiz kurulum yapmaktır. Forumda konusu vardı galiba DVD/USB olmadan format gibi bir olay bakarsanız bulabilirsiniz.

Windows 8.1 Setup'u çalıştırarak dosyaları ve uygulamaları korumadan 8.1 kurabilirsiniz ancak USB'deki temiz kurulum gibi olmaz. Kullanımda sorun yaşamazsaniz bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Üstteki arkadaşın attığı USB/DVD olmadan kurulum şeyini deneyeceğim hepinize teşekkürler.

Setuptan kurabilirsiniz (denendi) ya da CMD ile temiz format atın.

Geri
Yukarı