USB overcurrent hatası

4Justicia

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12400F
NVIDIA GeForce RTX 3050
16 GB Ram
MSI PRO H610M-E DDR4
Arkadaşlar MSI H610M anakartım var. Kasam ise Dark Guardian ancak modeli hakkında bir bilgim yok. Ön paneldeki pinler şu duruma geldi ve USB overcurrent hatasi almaya başladım. Buraları düzeltmeye çalışmak mı daha mantıklı yoksa ön paneldeki USB'lerin bağlantısını anakartla kesmek mi daha mantıklı?
16865909861627874313265089384919.jpg

Bence kesmek fazlasıyla mantıklı hocam, bilgili birine o portları tamir ettirirsiniz o zamana kadar kesin bağlantıyı.

Hocam şu linkte bir video biraktim, bağlantı kablosunu buldum ama nasıl çıkaracağımı düşünemedim yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Hocam şu linkte bir video biraktim, bağlantı kablosunu buldum ama nasıl çıkaracağımı düşünemedim yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
Kasanın yan kapaklarını çıkartıp bakın hocam. Ben de tam anlayamadım konumu.

Kasanın yan kapaklarını çıkartıp bakın hocam. Ben de tam anlayamadım konumu.

Hocam sorunu çözdüm ama farklı bir sorun çıktı😃. USB kablolarını takip ettim ve anakartta j USB1 denen bir giriş buldum. Orada birkac adet birleşik kablo vardi ve çıkardım o kabloları. Kabloları çıkarttıktan sonra PC'yi açtım. MSI yazısı geldi sevindim. Ancak sonrasında MSI yazısı gitti ve ekran siyah değil de lacivertimsi oldu. İşlemleri tekrarladigimda aynısı oluyor. MSI yazısı geliyor ve gidiyor.

Geri
Yukarı