USB Portları çalışmıyor

Anilkbg3d

Picopat
Daha fazla  
Konu şu; geçenlerde bir driver programı yükledim, yüklenmemiş driver varsa yüklesin diye. Sonra driverleri güncelledim USB falan diyordu. Tam bakmadım oralara güncelledikten sonra USB yerlerim çalışmaz oldu. Sadece anakartta 2 USB çalışıyor, o mavi USB ve kasadakiler çalışmıyor. Acil çözüm lazım. Şimdiden teşekkürler. Ha bir de USB yerlerinde mesela telefonumu taktığımda şarj oluyor ama algılamıyor. Veya klavye rengi yanıyor ama çalışmıyor.

Tahmin edeyim, driver yükleme programı olarak iObit Driver Booster indirdiniz. Bu tarz driver yükleme programlarını kullanmanızı önermem, sağdan soldan eski driverları yüklerler. Bahsettiğiniz sürücüyü DDU ile kaldırıp manuel olarak yükleyin.

Driver'ları kendi elinizle indirin. O tür programlar bu şeylere sebebiyet verebilir. Sürücüleri DDU ile kaldırın. Ekran kartı da dahil. Hatta yapabiliyorsanız format atın ve yeniden yükleyin. Ne olur, ne olmaz sürücüler temizlensin diye.
Formata gerek var mı sence? Bozuk sürücüyü DDU ile kaldırıp, el ile kurması yeterli olur. Klasik bakkal gibi; ''abi format atmak lazım.'' :)
Oluşturulmuş tarih varsa sistem geri yükleme de yapılabilir.

Formata gerek var mı sence? Bozuk sürücüyü DDU ile kaldırıp, el ile kurması yeterli olur. Klasik bakkal gibi; ''abi format atmak lazım.'' :)
Oluşturulmuş tarih varsa sistem geri yükleme de yapılabilir.
Hocam ben DDU ile sadece ekran kartı driver'ı kaldırdım ve başka driver göremedim. O yüzden dedim, ne olur ne olmaz diye.

Formata gerek var mı sence? Bozuk sürücüyü DDU ile kaldırıp, el ile kurması yeterli olur. Klasik bakkal gibi; "abi format atmak lazım." :)
oluşturulmuş tarih varsa sistem geri yükleme de yapılabilir.

Ben format attım zaten PC'ye yine düzelmedi ha bir de şunu ekleyeyim BIOS ekranında USB portları çalışıyor. Ama Windows ekranında çalışmıyor.

Geri
Yukarı