USB portları cihazları algılamıyor

Rookiezz

Femtopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce bilgisayarımda bir sorun oluştu. Arka USB portları faremi ve klavyemi algılamıyor. Arkaya takınca fareye güç gidiyor ışığı falan yanıyor fakat imleç gelmiyor. Sadece ön portlardan bir tanesi fareyi algılıyor. Klavyemi ise hiçbir port algılamıyor. Şu anda da ekran klavyesi ile yazıyorum. Ayriyeten kulaklığım da çalışmıyor. Ses gelmiyor gelse bile aşırı derecede cızırtı geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem nedir hocam? Hangi işletim sistemi var?

Hocam, linkten Chipset ve Audio yazan sürücüleri indirip deneyin. Anakart eski olduğu için yeni sürücü yok. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Hocam, linkten chipset ve Audio yazan sürücüleri indirip deneyin. Anakart eski olduğu için yeni sürücü yok. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Teşekkür ederim hocam. Biraz cahilimde bu konularda bu chipset dediğimiz işlemci desteği sekmesinde sanırım değil mi? Bir de Audio sürücüsünü bulamadım. Size zahmet olmazsa gösterebilir misiniz?

Hocam, destek menüsünden sürücüler ve araçlar seçin. Daha sonra işletim sistemi seçin. Windows 7 64 Bit olur. Zaten Windows 10 için yok. Karşınıza çıkacak. İndirip kurun.

Hocam, destek menüsünden sürücüler ve araçlar seçin. Daha sonra işletim sistemi seçin. Windows 7 64 Bit olur. Zaten Windows 10 için yok. Karşınıza çıkacak. İndirip kurun.

Tamam hocam teşekkür ederim olursa haber edeceğim. Son bir şey daha var. İndirdiğim dosyalar ROM uzantılı. Setup ile açıp kurmam gerekiyor değil mi sizide oyaladım biraz kusura bakmayın.
hocam yanlış indirmişim tamam şuan doğru indirdim

Kurulumdan sonra yeniden başlatıp deneyin.

Tamamdır hocam.

Hocam ses sorunu düzeldi teşekkür ederim. Fakat arka portlarda hala sorun var. Tekrar test ettim. Bütün portlara USB bellek taktım algılandı. Fareyi takınca güç gidiyor fakat sistem aygıt bozuk olduğundan tanımlanamadı hatası veriyor. Fakat ön portta fare çalışıyor. Klavyenin bozuk olduğundan şüphe ediyorum. Çünkü hiçbir şekilde çalışmıyor. En iyisi ben yeni klavye alayım. Evde 4 tane fare var. Hepsinde aynı sorun var anlayamadım gitti. Şimdi BIOS pilini sökeceğim işe yarar mı acaba eski bilgisayarın kötülüğüde bu galiba :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı