USB portlarına güç gitmiyor

Eren Bulut

Decapat
Merhaba!

Öncelikle Lenovo Z50-70 bir laptop a sahibim. 3 gün önce termal macun değişimi yaptım, artık kasayı kapatırken ne oldun bilmiyorum 1 tane USB portu sıkışmış.
Anakarta direk lehimli olanlardan biri. Bunu dün fark ettim USB girmiyordu içine sonra takılmadım çok, bugün klavye bağlarken girmedi tekrar sonra baktım yanında bir USB 3.0 portu var onda mouse takılı çalışıyor buna girmiyor hiçbir şey daha sonra zorladım yine girmedi.

Daha sonra yanındaki 3.0 da gitti. 2.0 porta mouse takmaya çalıştığımda sağda bu USB'ye yeterli güç verilemiyor mu? USB daha çok güç istiyor gibi bir hata veriyor. Anten kablo ile bağlı 1 tane USB portum var.

Bilgisayarın sağında kalıyor bir tek ona kaldım. Mouseta orada durduğu için çok rahatsız ediyor. Kablosu bu sorunu nasıl çözerim acaba?
Evet arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorunun kaynağı o usb girmiyor dediğim 2.0 portuymuş.Güç pini üstteki pinlere doğru kaymış ben zorlayınca da değip kısa devre yapmış ve 3.0 portunu da götürmüş elektronik cımbızıyla o pini aşşağı indirdim usb girebilecek hale getirdim ve sonuç... oldu :)
Sorunu çözdüm arkadaşlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı