USB ses kartını takınca bilgisayar ilk açılışta siyah ekranda alt çizgi gösteriyor

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Bilgisayarım ses kartı bağlı olduğu zaman çalıştırdığımda anakart logosundan önce siyah ekran beyaz çizgi gösteriyor. Bunun nedeni nedir? Ses kartını takmamam mı lazım? Bunu nasıl çözebilirim? Yoksa kulaklığımı kullanamıyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Kapatmanın yolu yok diye biliyorum. Bende harici ses kartı gibi şeyler takılı olmamasına rağmen her açılışta görünüyor. B450M S2H kullanıyorum. Anakarttan anakarta göre de değişebilecek bir durum bence.

1 saniyeden kısa. Muhtemelen sizin gibi ses kartı taksam bu süre uzayacak. Sistem her açılışta parçaları tanımaya çalışıyor dediğim gibi.

1 saniyeden kısa. Muhtemelen sizin gibi ses kartı taksam bu süre uzayacak. Sistem her açılışta parçaları tanımaya çalışıyor dediğim gibi.
Dün yeni ekran kartını taktım. Ses kartı takılı değilken eski ekran kartında bu kadar beklemiyordu. Şimdi çıktı bu sorun.
Anladım. Siz açarken USB de takılı oluyor mu?

Sistemi USB ile mi açmaya çalıştınız? O kısmını anlamadım. Sistemi açarken USB belleklerle açmaya çalışırsanız Boot etmeye çalışacaktır.
Yok ben Ses Kartını takınca ilk açılışta anakart logosu gelmeden önceki siyah ekran alt tireyi kasdediyorum.

Ilk sırada Windows var Boot sırasında. Boot sırası tam olarak nerede oluyor TUF B-450-PLUS anakartlarda acaba?
USB Ses Kartını takınca ilk sıraya mı geliyor acaba? Bir BIOS a girip kontrol edeceğim.

İlk sırada Windows var Boot sırasında. Boot sırası tam olarak nerede oluyor TUF B450-PLUS anakartlarda acaba?
USB Ses Kartını takınca ilk sıraya mı geliyor acaba? Bir BIOS'a girip kontrol edeceğim.
Sanmıyorum. Boot sırasına gelecek bir şey değil USB ses kartları. Muhtemelen Boot menüsüne girmek için F8 veya F12 tuşunu kullanılıyordur, tam emin değilim.

USB ses kartını sistem açıldıktan sonra taksanız da çalışması lazım. Öyle de deneyin isterseniz.

Geri
Yukarı