USB Wi-Fi adaptörü mü Ethernet kablosu mu?

Macher

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL İ5 12400F 16GB GSKILL RAM MSI RTX 3060 12GB 1TB SSD
Arkadaşlar merhaba, şu anda kablolu bağlantı yapıyorum. Fakat kablolar çok ortalık yerde modemi dolabımın üstüne almak istiyorum kabloların gizlenmesi için. Bu durumda kasaya kablo yetismiyor ve ek internet kablosu almam gerekiyor. Dolabın üzerine alırsam modemle mesafem 3-5 metre oluyor. Sizce 10M kablo alıp duvar dibinden götürüp gizleyerek kasaya bağlasam mı mantıklı yoksa USB Wi-Fi adaptör alırsam zahmetsiz şekilde halletmiş mi olurum? Ama tereddüt ettiğim nokta çekim gücünde düşme ping sorunları olur mu ya da kopma gibi insanı çileden çıkaracak sorunlar yaşar mıyım? Yeni kablo çekmenin ya da Wi-Fi adaptörün maliyeti aynı sizce ne yapılmalı?

Arkadaşlar merhaba, şu anda kablolu bağlantı yapıyorum. Fakat kablolar çok ortalık yerde modemi dolabımın üstüne almak istiyorum kabloların gizlenmesi için. Bu durumda kasaya kablo yetismiyor ve ek internet kablosu almam gerekiyor. Dolabın üzerine alırsam modemle mesafem 3-5 metre oluyor. Sizce 10M kablo alıp duvar dibinden götürüp gizleyerek kasaya bağlasam mı mantıklı yoksa USB Wi-Fi adaptör alırsam zahmetsiz şekilde halletmiş mi olurum? Ama tereddüt ettiğim nokta çekim gücünde düşme ping sorunları olur mu ya da kopma gibi insanı çileden çıkaracak sorunlar yaşar mıyım? Yeni kablo çekmenin ya da Wi-Fi adaptörün maliyeti aynı sizce ne yapılmalı?

Kablo daha sağlıklı. Ama modemde 5GHz varsa ve oda da çekiyorsa sadece bilgisayarı 5GHz kanalına alıp bağlanıp verim alabilirsin. Benim odama modem yakın 5GHz ile sadece bilgisayar bağlı aynı ağ kablosu varmış gibi verimli kullanıyorum. Kopma ping vs olmadan.

Hocam sana açık ve net tecrübemi paylaşayım. Valorant, CS:GO, Star Wars: Battlefront, Battlefield gibi oyunlarda özellikle de anteni olmayan ve kasaya bağlanan USB adaptör alırsan sıkıntı yaşarsın. Sıkıntı yaşarsın derken 7-8 metre mesafe için konuşuyorum. Ama Ethernet kablosu kesin çözüm. Kablo sorun olur dersen de en azından anteni olan USB kablosu ile uzatabileceğin bir model alman gerekli.

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Ethernet kablosu alacağım.

Kablo daha sağlıklı. Ama modemde 5GHz varsa ve oda da çekiyorsa sadece bilgisayarı 5GHz kanalına alıp bağlanıp verim alabilirsin. Benim odama modem yakın 5GHz ile sadece bilgisayar bağlı aynı ağ kablosu varmış gibi verimli kullanıyorum. Kopma ping vs olmadan.
Bilgisayarı nasıl bu kanala alacağız nereden yapılıyor

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Ethernet kablosu alacağım.

Bilgisayarı nasıl bu kanala alacağız nereden yapılıyor

5GHz uyumlu antenli Wi-Fi adaptör alman gerek hocam. Sonra modemde 5GHz aktif ise onun şifresini de ayrı yaptığın zaman bilgisayardan Wi-Fi isminin yanında 5G yazar ona basıp bağlanman yeterli.

Geri
Yukarı