USB'den İşletim Sistemi Çalışır mı?

USB olarak taktığınızda disk biçimlendirme ekranında USB’yi göremezsiniz çünkü kurulum izin vermez. Ama CD sürünüz varsa CD üzerinden çalışan Windows var.

Benim USB belleğimde FWUL adlı bir yazılım kurulu, Linux çalıştırabiliyorsun. Forgetful ve persistent adında 2 farklı sürümü var, persistent kurarsan verilerin gitmiyor.

Windows to GO’yu bir araştır. Ben de tam bilgi sahibi değilim. Veri yazmaya izin veriyor mu bilmiyorum fakat USB üzerinden sanırım boot edebiliyorduk.

USB Belleğe Windows kurup çok boot etmişliğim var fakat bu işlemi yaparken HDD takılıydı. Takılı HHD'yi bios'tan üçüncü sıraya alıyordum. İçinde windows olan USB'yi ise birinci sıraya ve çok rahat kullanabiliyordum laptopu.

Hocam şimdi dediğiniz gibi var ama çoğu sıfır deyip 2. El ürünü ambalajlayip satıyor.
Ben aldım. Modeli 500GB WD blue. CrystalDiskİnfo’da yalnızca 2 saat kullanıldığı görüldü, tarama yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Zaten sıfır yazmıyorlar ilana. 2.El olduğunu bilerek aldım. Tek güvencem adama sorduğum soruydu. “Bad Sector vb. arızası var mı?” diye sordum yok dedi. Eğer çıksaydı öyle bir sorun direkt iade edecektim 🙂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı