USB'den Pardus kurulum hatası

SleuthWolf

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda olan malum olaylardan sonra yerli ve milli uygulamaları kullanmaya, özellikle Amerikan teknolojileri kullanmamaya karar verdim. Bunun için WhatsApp yerine BİP, Google yerine Yaani kullanmaya başladım. Neyse uzatmadan Windows yerine de Pardus kullanmak istiyorum ama yine de Windows'u silmek istemiyorum. USB'den kurulum yapmaya çalışıyorum fakat hata veriyor. Aşağıdaki fotoğraflardan yaptıklarımı görebilirsiniz. Varsa hatamı da söyleyin ki işimi halledebileyim. Şimdiden azcık da olsa zaman ayırıp bakanlara teşekkürler.

1.resimdeki gibi USB'ye işletim sistemini attım. Bilgisayarı yeniden başlatınca 2.resimdeyken F11 basıyorum, sonrasında 3.resimdeki ekran geliyor. Buradan Windows seçersem Win başlıyor, diğerini seçersem 4.resimdeki ekran geliyor. Enter basarsam tekrar 3.resimdeki ekrana dönüyor. ESC basınca da 5. resimdeki ekrana gidiyor. Burdan da pek bir şey yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    339,7 KB · Görüntüleme: 173
  • 2-min.jpg
    2-min.jpg
    892,5 KB · Görüntüleme: 165
  • 3.jpg
    3.jpg
    505,2 KB · Görüntüleme: 169
  • 4.jpg
    4.jpg
    380,1 KB · Görüntüleme: 172
  • 5-min.jpg
    5-min.jpg
    941,7 KB · Görüntüleme: 165
USB'ye bootable olarak yazdırdığınızdan emin olun. Ayrıca YUMI ile yazdırmanızı tavsiye ederim. Onun dışında eğer açıksa Secure Boot'u ve MSI Fast Boot'u kapatın.

BIOS'ta Settings > Advanced bölümüne girin. Orada "Windows 8/8.1 Configuration" gibi bir seçenek olmalı. Buraya girince zaten söylediğim ayarları bulabilirsiniz. Fakat Pardus'u kurabildiyseniz neden önyükleyici hatası alıyorsunuz açıkçası pek anlamadım. Boot sıralamasında Pardus'u (GRUB) öne almayı deneyin (Windows Boot Manager yerine).

Bugün ben de kurmayı denedim. Dosya formatını ayarlamaya çalışırken 1 saat aynı yerde kaldı. Ayırdığım partisyonu ext4 formatı için denetliyordu, 1 saat hala değişiklik olmayınca vazgeçtim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı